Publikacje polecane

Nawołują do zabijania chrześcijan

Jeden z czołowych przywódców Al-Kaidy Półwyspu Arabskiego (Aqpa), Saudyjczyk Said al-Shihri, zaapelował o zabijanie chrześcijan żyjących w jego kraju. Wezwał też do atakowania Izraela i obalenia monarchii saudyjskiej.

- Ci z Was, którzy bezpośrednio pracują dla książąt i tyrańskich ministrów, lub znajdują się w miejscach, gdzie żyją chrześcijanie, albo też mają do nich dostęp, muszą prosić o boską pomoc w ich zabiciu - zadeklarował Said al-Shihri w nagraniu wideo zamieszczonym na stronie internetowej islamistów. Shiri, były więzień Quantanamo, potwierdził, że jego organizacja otrzymała od członków armii saudyjskiej prośbę pokierowania akcją mającą na celu zniszczenie chrześcijan. Jednocześnie w swoim apelu wezwał o szczególną uwagę, by w czasie ataków na chrześcijan nie popełniać błędów, zabijając muzułmanów. - Bójcie się kary boskiej, gdyby doszło do przelewu krwi muzułmańskiej, nawet podczas ataków na chrześcijan - stwierdził. Wezwał też do tworzenia tajnych ugrupowań w armii saudyjskiej, które przyczyniłyby się do "łatwiejszego obalenia monarchii Al-Saouda".
Aqpa stoi na czele saudyjskiego i jemeńskiego odłamu Al-Kaidy Osamy bin Ladena, które połączyły się w styczniu 2009 roku.
Franciszek L. Ćwik

za: NDz z 13.8.2010 Dział: Wiara Ojców (kn)