Publikacje polecane

„Nie” dla filozofii gender

Ojciec Święty Benedykt XVI wykluczył możliwość współpracy dobroczynnej Watykanu z instytucjami działającymi wbrew etyce chrześcijańskiej.  Powtórzył sprzeciw Kościoła wobec “filozofii gender”.

- Kościół powtarza swoje wielkie „tak” dla godności i piękna małżeństwa jako wiernego i płodnego wyrazu sojuszu między mężczyzną a kobietą, zaś „nie” dla takich filozofii jak gender – powiedział Benedykt XVI podczas spotkania w Watykanie z uczestnikami sesji plenarnej Papieskiej Rady Cor Unum zajmującej się działalnością charytatywną na świecie.

Ojciec Święty wykluczył też możliwość współpracy dobroczynnej Watykanu z instytucjami działającymi wbrew etyce chrześcijańskiej.

- Musimy zachować krytyczną czujność, a niekiedy odmówić środków finansowych i współpracy z tymi, którzy popierają działania i projekty sprzeczne z chrześcijańską antropologią. Chrześcijanin, zwłaszcza ten, który działa w instytucjach charytatywnych, musi kierować się zasadami wiary – przypomniał Benedykt XVI, zwracając się do członków rady zaangażowanej w niesienie pomocy materialnej w krajach dotkniętych kataklizmami i katastrofami.

Benedykt XVI zwrócił również uwagę, że w obecnych czasach "cienie zasłaniają plan Boży”.

- Mam na myśli przede wszystkim tragiczne nastawienie antropologiczne, proponujące na nowo starożytny materializm hedonistyczny, do którego dołącza technologiczny prometeizm – zauważył.

Ojciec Święty  przestrzegł też przed "ateistyczną antropologią", która  zakłada, że "człowiek sprowadza się do funkcji autonomicznych, rozum ogranicza się do mózgu, zaś dzieje ludzkie do przeznaczenia samorealizacji".

za:www.naszdziennik.pl (kn)