Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

POMÓŻMY CHRZEŚCIJANOM W SYRII

Otrzymaliśmy informację, że próbowano dostarczyć chleb dla oblężonych w miejscowości chrześcijan. Niestety ludzie wiozący żywność zostali ostrzelani. Dzisiaj 12 tys. ludzi pozostanie bez jedzenia.Podejmowane będą nowe próby dostarczenia żywności i lekarstw – czytamy na stronie Pomocy Kościołowi w potrzebie. Zobacz jak pomóc.

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie wraz z Caritas Libanu, zwraca się z apelem do wszystkich ludzi dobrej woli, o natychmiastową pomoc dla 12 000 chrześcijan z miejscowości położonej 1,5 km od granicy syryjsko - libańskiej (ze względów bezpieczeństwa i powodzenia akcji nie podajemy nazwy miejscowości).

Mieszkańcy tej miejscowości od ponad 10 dni są otoczeni z jednej strony przez wojska rządowe, z drugiej przez powstańców. Żyją pod ostrzałem, uwięzieni w swoich własnych domach, w ciągłej obawie o swoje życie. Na chwilę obecną zaczyna brakować żywności i lekarstw, ale przede wszystkim nadziei.

Udało się znaleźć kanał dostarczenia potrzebnej żywności i leków do uwięzionych ludzi. Dlatego też prosimy o modlitwę, która niesie nadzieję i pomoc materialną.                                                 


NIE ZOSTAWIAJMY ICH SAMYCH!
I nie pozwólmy, aby umarła w nich nadzieja.

ING Bank Śląski o/ Warszawa
31 1050 1025 1000 0022 8674 7759
PKO BP o/Warszawa
87 1020 1068 0000 1402 0096 8990
z dopiskiem POMOC DLA SYRII

za: www.pkwp.org (pkn)

Copyright © 2017. All Rights Reserved.