KRRiT upomina TVN24. "Tego typu zdarzenia podważają wiarygodność stacji"

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w sprawie pomylenia pilota Jaka-40 otrzymała kilka tysięcy skarg na ten błąd. KRRiT po przeanalizowaniu sprawy udzieliła telewizji upomnienia.

Przypomnijmy, że premiera filmu „Smoleńsk” wywołała duże zainteresowanie światka medialnego. Wśród ekip realizujących materiały z uroczystego pokazu była również ekipa TVN-u, która postanowiła poprosić o opinię m.in. Artura Wosztyla, pilota Jaka-40. Jak się później okazało wywiadu nie udzielił pilot, a osoba do niego podobna.

Jestem zaskoczony brakiem profesjonalizmu mediów, które kształtują opinię publiczną. Jestem zażenowany tym, że podaje się Polakom nieprawdę. Właśnie tak wygląda manipulacja i próba przedstawiania rzeczy przez media, które sympatyzują z pewnymi siłami politycznymi, a które odrzucają kilka groszy do tego,aby dyskredytować sam film, który poruszył mnie. Polecam uwadze ten krótki film i jednocześnie mam nadzieję, że telewizja TVN naprawi swój błąd, albo celowe działanie – poinformował wówczas na Facebooku Artur Wosztyl.

Wczoraj KRRiT opublikowała na swojej stronie internetowej stanowisko w związku z mylnym przypisaniem wypowiedzi por. Arturowi Wosztylowi:

więcej w:

telewizjarepublika.pl/krrit-upomina-tvn24-quottego-typu-zdarzenia-podwazaja-wiarygodnosc-stacjiquot,38948.html