Dyskryminacja chrześcijan w Europie. Niepokojący raport o ofiarachW 2015 roku odnotowano ponad 180 przypadków dyskryminacji wobec chrześcijan w Europie. Raport sporządziło Obserwatorium Nietolerancji i Dyskryminacji wobec Chrześcijan w Europie.

Zastraszanie obrońców życia, odmawianie personelowi medycznemu prawa do sprzeciwu sumienia czy usuwanie postaci Chrystusa z obchodów świąt Bożego Narodzenia – to tylko niektóre z przykładów dyskryminacji w Europie. Od 2005 roku, Obserwatorium udokumentowało pod 1600 podobnych przypadków. Jego dyrektor, Martin Kugler przedstawił konkretne dane wraz z przykładami podczas obradującego Monte Carlo zgromadzenia plenarnego Rady Konferencji Biskupich Europy(CCEE).

Według raportów Europa w 2015 roku przechodziła kryzys związany z uchodźcami, który miał bezpośredni wpływ na postrzeganie wiary w aspekcie społecznym. Powołując się na "sąsiednią" organizację stwierdził, że rok 2015 był najgorszym od lat pod względem prześladowania chrześcijan w Europie.

Do raportu również wpisały się przypadki skrajnego tzw. hejtu na wyznawców; Kugler opisuje przypadek, w którym hiszpański artysta wykradł ponad 240 konsekrowanych hostii i na podłodze w galerii w Pampelunie ułożył napis "PEDOFIL".

za:telewizjarepublika.pl/dyskryminacja-chrzescijan-w-europie-niepokojacy-raport-o-ofiarach,39003.html