Pamiętajmy o nienarodzonych. 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, zapalmy świecę w oknie
Redakcje tygodnika „wSieci” i portalu wPolityce.pl zachęcają do włączenia się do akcji solidarności z dziećmi nienarodzonymi.

Pomysł jest prosty: 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, zapalmy świecę w oknach swoich domów. Przy zapalonej świecy rozważmy jedną tajemnicę Różańca: Zwiastowanie, i o godz. 21 włączmy się duchowo w Apel Jasnogórski.

Pomysł, aby w tym roku w oknach polskich domów zapalić świece solidarności zrodził się przy grobie św. Jana Pawła II podczas Narodowej Pielgrzymki Polaków do Rzymu. Akcja jest nawiązaniem do świecy zapalanej przez św. Jana Pawła II w czasie stanu wojennego.

Redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”, ksiądz Henryk Zieliński, zachęca:

Prośmy też św. Jana Pawła II o pomoc. Może Bóg się nad nami zlituje i jeszcze raz nam pobłogosławi w upominaniu się już nie o nasze prawa, ale o prawa naprawdę najsłabszych.

Akcja solidarności z nienarodzonymi jest pilnie potrzebna zwłaszcza teraz, gdy mamy jeszcze świeżo w pamięci masowe demonstracje wyrażające poparcie dla zabijania najsłabszych.


autor: 8 grudnia zapal świecę!

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - dzień solidarności z nienarodzonymi.

za:http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/318246-pamietajmy-o-nienarodzonych-8-grudnia-w-uroczystosc-niepokalanego-poczecia-najswietszej-maryi-panny-zapalmy-swiece-w-oknie