Aborcyjny rasizm – 70 proc. ofiar to czarnoskóre dzieci

Biznes aborcyjny, wbrew deklarowanej postępowości, nie jest w praktyce neutralny w kwestiach rasowych. 79 proc. centrów aborcyjnych Planned Parenthood zlokalizowanych jest w rejonach zamieszkanych przez mniejszości.

O nierówności w tej kwestii świadczy przykład stanu Missisipi. Chociaż większość jego mieszkańców jest biała, to ponad 70 proc. ofiar aborcji to czarnoskóre dzieci. I to mimo faktu, że biali mieszkańcy stanu przewyższają liczebnie czarnoskórych niemal w stosunku 2 do 1.

 Według danych podanych przez lifenews.com, w ciągu 15 lat (1995-2010) w wyniku aborcji w Missisipi zginęło ponad 39 tys. czarnych dzieci. W tym okresie, według danych Centers for Disease Control and Prevention zabito ok. 14,5 tys. białych nienarodzonych.
 
Według opublikowanego w 2011 r. raportu Life Dynamics, organizacje takie jak Planned Parenthood lokują swoje centra aborcyjne głównie w rejonach zamieszkałych przez mniejszościowe populacje. 79 proc. klinik tej organizacji znajduje się w pobliżu regionów zamieszkałych przez czarnych czy Latynosów.
 
Zdaniem Arnolda Culbreatha dyrektora prolajferskiej Protecting Black Life i członka-założyciela National Black Pro-Life Coalition dowodzi to, że społeczności mniejszościowe są najważniejszym celem Planned Parenthood. – Nic dziwnego, że aborcja pozostaje główną przyczyną śmierci wśród Afroamerykanów, ważniejszą niż wszystkie inne przyczyny razem wzięte – powiedział Culbreath cytowany przez lifenews.com. – Dzielenie się tą informacją z innymi jest nie tylko ważne, to wręcz sprawa życia i śmierci dla niezliczonej liczby dzieci, a niekiedy także ich matek – dodał.

Z kolei Bradley Mattes, prezes Life Issues Institute stwierdził, że model Planned Parenthood opiera się na „generowaniu dochodu ze zwiększonej liczby aborcji w regionach zamieszkanych przez mniejszości”. Nie jest to nic dziwnego, jeśli weźmie się pod uwagę poglądy założycielki Planned Parenthood, Margaret Sanger – zwolenniczki eugeniki. Nakierowana obecnie na mniejszości propaganda aborcyjna jawi się jako znakomity środek zastępczy, pozwalający pozbyć się ludzi uważanych za gorszych.
 
Źródło: lifenews.com

za: http://www.pch24.pl