Powstanie TVP Wilno? Ruszyły prace

Telewizja Polska pracuje nad uruchomieniem TVP Wilno we współpracy z polskim rządem. Kanał ma być skierowany do Polaków mieszkających na Litwie i nadawany w języku polskim. Początkowo program będzie uzupełniany ramówką TVP Polonia

– powiedział portalowi wirtualnemedia.pl Maciej Stanecki, członek zarządu TVP.

 Prace nad TVP Wilno ruszyły w zeszłym roku. Niedawno w audycji „Salon polityczny” w Radiu Znad Wili, szczegóły na temat projektu zdradzał Mariusz Pilis, który zajmuje się jego uruchomieniem. Ocenił on wtedy, że na przełomie marca i kwietnia telewizja ma szansę wystartować. Siedziba TVP Wilno ma mieścić się w Domu Polskim, zaś nad projektem pracuje redakcja składająca się głównie z młodych dziennikarzy.

TVP Wilno ma być kanałem wirtualnym, który będzie dystrybuowany również naziemnie w litewskim multipleksie regionalnym na Wileńszczyźnie. Początkowo program będzie uzupełniany ramówką TVP Polonia. – Jednocześnie jest to redakcja zamiejscowa TVP z siedziba w Wilnie, gdzie pracować będzie kilkudziesięciu dziennikarzy, operatorów, montażystów i współpracowników. Produkować będą codzienny program informacyjny oraz audycje publicystyczne, które zainteresują Polaków mieszkających na Litwie – powiedział portalowi wirtualnemedia.pl Maciej Stanecki, członek zarządu TVP.

za:dorzeczy.pl