Oburzający akt wandalizmu w kościele w Koninie

Do kolejnego już aktu wandalizmu doszło w kaplicy Najświętszego Sakramentu w kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbe w Koninie. Mężczyzna rozbił figurę Matki Bożej, szarpał obraz z wizerunkiem Jezusa, porozrzucał po podłodze modlitewniki i przewrócił wazony z kwiatami.

Policja dysponuje rysopisem mężczyzny, a całe zdarzenie zostało nagrane na monitoringu.

- Na monitoringu widać postać mężczyzny. Na razie nie wiadomo, czy był przez kogoś inspirowany i jakie mogły być motywy jego działania. Trwa próba zidentyfikowania tej osoby - powiedział ks. Artur Niemira, kanclerz Kurii.

- Wiadomość o profanacji przyjąłem z wielkim smutkiem. W ten sam sposób zareagowali księża wikariusze, siostry zakonne oraz Parafianie. Wspólnie zastanawiamy się nad poprawą bezpieczeństwa w naszej świątyni. W takich chwilach przychodzą na myśl słowa, które stały się dewizą bł. ks. Jerzego Popiełuszko: Nie daj się zwyciężyć złu, lecz zło dobrem zwyciężaj - powiedział proboszcz parafii ks. prałat Radosław Cyrułowski.

W sprawie dochodzenie wszczęła policja. Przedmiotem dochodzenia jest obraza uczuć religijnych i uszkodzenie mienia. Świadkowie zdarzenia zostali poproszeni o kontakt.

Proboszcz parafii zaprosił na Mszę wynagradzającą, która odbędzie się 24 czerwca o godzinie 18:30.

- Kościół św. Maksymiliana w Koninie jest kościołem otwartym na wszystkich ludzi. Mogą w nim znaleźć schronienie osoby strapione, nawracające się, pragnące wyciszenia, modlitewnego kontaktu z Bogiem, a nawet szukające azylu przed ścigającym je wyrokiem sumienia. Dlatego kościół pozostanie nadal otwarty, pomimo profanacji świętych wizerunków, do której w nim doszło. Czciciele Najświętszego Sakramentu mogą liczyć na otwartą kaplicę od porannej do wieczornej Mszy św. oraz na życzliwy, duszpasterski kontakt - dodał proboszcz.

Do aktów wandalizmu w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbe dochodziło już w przeszłości. W 2018 roku młody sprawca powybijał szyby i uszkodził figurę św. Maksymiliana. W 2020 roku z kolei powybijano szyby w drzwiach i oknach prowadzących do kaplicy Najświętszego Sakramentu

za:www.fronda.pl

***

"Zwykły" naćpany  małomózgowiec czy już owładnięty przez Szatana?... Tak czy inaczej-modlitwa!

k