Minister Czarnek o podręczniku do HiT: Budzi oburzenie lewicowych mediów, bo one nie chcą ujawniać pewnych rzeczy!

Od 1 września tego roku w szkołach pojawi się nowy przedmiot „Historia i Teraźniejszość”. Do tej pory zgłoszony został tylko jeden podręcznik do HiT-u, którego autorem jest wybitny historyk i słynny autor prof. Wojciech Roszkowski. Podręcznik wzbudził już wielkie zainteresowanie i jest szeroko komentowany, mimo iż się jeszcze nie ukazał.

Zyskał już dwie pozytywne opinie merytoryczne i czeka na ostatnią, czyli językową.

W Radio Wrocław minister Przemysław Czarnek został zapytany o cytat z podręcznika, który demaskuje skłonności pedofilskie jednego z czołowych polityków lewicy współczesnej Europy. Chodzi o Daniela Cohn-Bendita, który w latach 60. i 70. otwarcie mówił o tym, jaką przyjemność sprawiają mu czyny zabronione z dziećmi. Mimo tego nieskrywanego zboczenia zrobił wielką karierę w polityce, był zapraszany niejednokrotnie do Polski przez tutejsze środowiska lewicowo-liberalne i do dziś jest wpływowym politykiem Zielonych.

Minister Przemysław Czarnek ocenił to jednoznacznie: „To jest cytat, który jest niezwykle ważny w moim przekonaniu i nie wiem czy wydawca go poprawi, czy nie. Słyszałem, że będzie go poprawiał tak, żeby nie robić sobie problemu. Ale to jest problem wydawcy, nie mój. Natomiast to jest cytat z jednego z polityków Unii Europejskiej. Warto powiedzieć, że w 1968 roku miała miejsce rewolucja społeczna, ruch studencki, którego przywódcami byli bardzo często degeneraci i zboczeńcy, którzy następnie przeniknęli do polityki Unii Europejskiej, dlatego jest jak jest. Ja wiem, że to budzi oburzenie lewicowych mediów, bo one nie chcą ujawniać tego typu rzeczy, natomiast miejmy świadomość i wszyscy powinni mieć świadomość, że w 1968 roku była rewolucja społeczna studencka i na jej czele stali ludzie, którzy naprawdę byli degeneratami i zboczeńcami, którzy następnie przeniknęli do polityki Unii Europejskiej i do przywództwa w Unii Europejskiej i to jest fakt.”

Zwrócił także uwagę na hipokryzję mediów, które z jednej strony doszukują się gorszenia młodzieży w podręczniku, z drugiej strony zaś walczą o seksualizację przedszkolaków i tęczowe piątki w szkołach. „Prosiłbym, żebyśmy nie wyrywali tego cytatu z kontekstu, tylko przeczytali cały fragment tego rozdziału. Ja zerknąłem na to po tych wszystkich doniesieniach medialnych o rzekomej promocji pedofilii. Otóż, jeżeli Onet, Wirtualna Polska czy inne Gazety Wyborcze są tak bardzo przewrażliwione, to bardzo proszę, żeby stały po mojej stronie, jeśli chodzi o Lex Czarnek 2.0. i jeśli chodzi o sprzeciw wobec różnego rodzaju organizacjom pozarządowym, które wprowadzają na wczesnym etapie rozwoju uczniów edukację seksualną do szkoły. Tam są dużo gorsze rzeczy,” powiedział Czarnek. I dodał: „1968 rok był dla Europy rzeczywiście wielką stratą. Przywódcy 1968 roku, tego ruchu studenckiego i tych rewolucji społecznych, w wielu przypadkach to byli degeneraci i zboczeńcy, którzy następnie przeniknęli do polityki Unii Europejskiej i o tym trzeba wiedzieć.”

Minister pozytywnie odniósł się także do całego podręcznika: „Opinie merytoryczne są bardzo pozytywne, opinie językowe są jeszcze przed nami. Jestem przekonany, że to będzie rzeczywiście wielkie wydarzenie. Wrócimy do nauczania, spowodujemy nauczanie historii najnowszej i teraźniejszości właśnie dla wszystkich młodzieńców w Polsce, nie tylko tych, którzy wybierają historię na maturze. Faktem jest, że wydawca, czyli wydawnictwo Biały Kruk, zatrudniło wybitnego historyka, pana profesora Wojciecha Roszkowskiego, który napisał podręcznik. Rolą Ministerstwa Edukacji i Nauki jest opiniowanie podręcznika i jeszcze raz powtarzam, że opinie merytoryczne tego podręcznika są wybitnie pozytywne.”

za:bialykruk.pl