Kto inspiruje nagonkę na Jana Pawła II? Paweł Chmielewski i Grzegorz Górny komentują u Wildsteina w TVP Info

Redaktor PCh24 Paweł Chmielewski i redaktor Grzegorz Górny z tygodnika „Sieci” byli gośćmi programu Bronisława Wildsteina „O co chodzi” w TVP Info. Komentujący pochylili się nad nauczaniem Jana Pawła II i powodem współczesnej do niego nienawiści.

Jak przypomniał Grzegorz Górny, lewicowe ataki na Jana Pawła II w Polsce sięgają okresu głębokiego PRL-u i mają swój wymiar agenturalny (np. akcja służb o kryptonimie „Triangolo” wymierzone przeciwko Karolowi Wojtyle, w ramach której miał być on oczerniony pomówieniem o romans z sekretarką).

Z kolei Paweł Chmielewski odpowiedział na zarzut o rzekome ukrywanie przypadków pedofilii przez Jana Pawła II. Publicysta PCh24 wskazał, że Jan Paweł II był pierwszym papieżem, który poważnie podjął ten temat. Odpowiadając na skandale seksualne, papież wydał motu proprio Sacramentorum Sanctitatis Tutela, w którym nakazał biskupom zgłaszanie podobnych podejrzeń lub przypadków.

Ale, jak zauważył Chmielewski, nie jest o bynajmniej przypadek polski, lecz globalna kampania mająca na celu walkę z Kościołem, która była prowadzona również przeciwko Benedyktowi XVI. Zgodził się również z uwagą prowadzącego, że Jan Paweł II jest wyjątkowo silnie atakowanym papieżem w dobie nowożytnej wrogości wobec Kościoła. – Wynika to, myślę, przede wszystkim z faktu, że nauczanie Jana Pawła II jest wymierzone w dużej mierze w to wszystko, co ta nowożytność i współczesność uważa za największe osiągnięcia – mówił Paweł Chmielewski.

Redaktor PCh24 odwołał się przy tym do myśli Benedykta XVI, który w 2020 powiedział, że widać dzisiaj przejawy duchowej mocy Antychrysta w kwestiach takich jak aborcja, eutanazja, in-vitro czy tzw. „małżeństwa homoseksualne”. – I to właśnie te kwestie, które dzisiaj, jak słyszymy, są najwyższą formą postępu, a te kwestie były radykalnie i fundamentalnie zwalczane w nauczaniu św. Jana Pawła II, w licznych encyklikach i w licznych dokumentach – przekonywał.

Obaj goście TVP Info wskazywali, że Jan Paweł II jest przeszkodą na drodze do wprowadzenia aborcji, homoseksualizmu i genderyzmu do oficjalnego kanonu nauczania w strukturach kościelnych. Jako przykład Grzegorz Górny podał informacje w lewicowej prasie na temat mianowania proaborcyjnej ateistki do Papieskiej Akademii Życia. Otóż, liberalne media podają to zdarzenie jako przykład „dewojtylizacji” Watykanu.

– Papież Jan Paweł II był wielkim bojownikiem o cywilizację życia, zamiast cywilizacji śmierci, i wskazywał, można powiedzieć, że prawo Boże, prawo naturalne, musi także dzisiaj – zwłaszcza po II wojnie światowej – mieć zasadniczy i decydujący wpływ na prawo państwowe – dodał red. Chmielewski.

Bronisław Wildstein przywołał również encyklikę Veritatis splendor, która reprezentuje – jak rozwinął red. Górny – pogląd wysoce niewygodny dla dzisiejszych rewolucjonistów, mianowicie, że prawda może być poznana przy użyciu intelektu, co neguje dziś nawet środowisko akademickie. Zaprzeczenie nauczania tej encykliki jest dziś podstawą pomyślności rewolucji w Kościele – zauważył z kolei Paweł Chmielewski.

za:pch24.pl