Pisarz i publicysta Bronisław Wildstein jest przekonany, że polski rząd powinien w sposób bardzo zdecydowany zareagować na ujawnione przez dr. Grzegorza Chociana działania werbunkowe prowadzone w naszym kraju przez niemiecki wywiad BND.
„Rząd polski powinien się zwrócić z interwencją dyplomatyczną do ambasadora kraju,
którego odsłonięto próbę wpływania na działania polskich władz, bądź blokowania polskich inwestycji”
– powiedział Wildstein na antenie Telewizji wPolsce 24.
Zdaniem Bronisława Wildsteina polski rząd powinien skierować się do niemieckiego ambasadora w naszym kraju
„z ostrym apelem, że nie życzy sobie tego typu działań”.
Jednocześnie znany z działalności opozycyjnej w okresie PRL pisarz przyznał, że obawia się,
iż w wykonaniu obecnych polskich władz „nie zobaczymy takiej reakcji, która powinna być konieczna”.
za:www.fronda.pl