Kilka miesięcy za późno. Ewa Wójciak odwołana ze stanowiska dyrektora teatru

Prezydent Poznania odwołał Ewę Wójciak ze stanowiska dyrektora Teatru Ósmego Dnia. Powodem odwołania jest naruszenie przez Wójciak przepisów prawa w związku z zajmowanym stanowiskiem oraz odstąpienie od realizacji umowy w sprawie warunków organizacyjno-finansowych działalności Teatru Ósmego Dnia i programu działania tej miejskiej instytucji kultury.

O decyzji prezydenta Ryszarda Grobelnego poinformował jego rzecznik Paweł Marciniak. W najbliższym czasie zostanie ogłoszony konkursu na dyrektora Teatru Ósmego Dnia - informuje gloswielkopolski.pl.

"No i wybrali ch..., który donosił wojskowym na lewicujących księży" - tak w marcu 2013 r. Ewa Wójciak, dyrektor Teatru Ósmego Dnia, skomentowała na Facebooku wybór papieża Franciszka. Jej publicznie widoczna wypowiedź wywołała ogromne oburzenie. Wkrótce do Prokuratury Rejonowej Poznań Stare Miasto trafiły zawiadomienia o znieważeniu przez artystkę głowy obcego państwa (czyn taki jest karalny).

W sprawie obelżywej wypowiedzi Wójciak przesłuchano dopiero 30 czerwca br. i to w charakterze... świadka. Stwierdziła ona, że jej wypowiedź na Facebooku miała charakter prywatny i tego samego dnia zakończono postępowanie. - Sprawę umorzono z powodu braku znamion czynu zabronionego - wyjaśnił Mariusz Orlicki, zastępca prokuratora okręgowego.

za:niezalezna.pl/57759-kilka-miesiecy-za-pozno-ewa-wojciak-odwolana-ze-stanowiska-dyrektora-teatru