TV Republika dwukrotnie zwiększa zasięg!- To zasadnicza zmiana parametrów biznesowych, w jakich operujemy – mówi „Gazecie Polskiej Codziennie” Radosław Dobrzyński, dyrektor generalny telewizji Republika. Od 1 października telewizja ta znajdzie się w ofercie platformy satelitarnej NC+ i tym samym dwukrotnie zwiększy swój zasięg techniczny!

Telewizja Republika zasili ofertę pakietu Comfort+. Tym samym zwiększy zasięg techniczny z 20 proc. do 40. – Zasadniczo zwiększy się nasz udział w rynku. Zaczniemy na porównywalnych zasadach konkurować z takimi kanałami newsowo-publicystycznymi jak Superstacja, Polsat News czy TVN Biznes i Świat. Na analizę efektów tego posunięcia trzeba będzie poczekać. Pod koniec roku będziemy mogli porównać wyniki oglądalności – dodaje Dobrzyński. Choć nowa ramówka jesienna zawitała już na antenę telewizji, to nie koniec zmian w ofercie programowej. – To dla całego zespołu bardzo duża mobilizacja i bardzo ważny moment. Musimy jeszcze bardziej się postarać, zaoferować możliwie najlepszy informacyjny i publicystyczny produkt. Będą kolejne zmiany. Będzie jeszcze bardziej newsowo – komentuje w rozmowie z „Codzienną” Tomasz Terlikowski.

Jak zapowiada Radosław Dobrzański, to nie koniec działań zmierzających do dalszego zwiększenia zasięgu. Szefowie stacji będą się starali o powiększenie zasięgu również u operatorów, z którymi współpraca już trwa. (Przypominamy, że od 1 września Republika pojawiła się w pakiecie Złotym w sieci Vectra, a wcześniej była dostępna tylko w pakiecie Platynowym). Powalczą też o dostępność w małych sieciach kablowych. – Chcemy, by Republika mogła w zakresie zasięgu technicznego zrównać się z kluczowymi graczami, którzy są na rynku w tym segmencie od wielu lat – zapowiada dyrektor generalny stacji i dodaje: – Dodatkowo chcemy wesprzeć te działania ogólnopolską kampanią reklamową, która ruszy w październiku i zwiększy świadomość marki TV Republika.

za:niezalezna.pl/59925-tv-republika-dwukrotnie-zwieksza-zasieg