KRRiT: Większość uczestników konsultacji społecznych chce Republiki na multipleksie


Jak poinformowała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji większość uczestników konsultacji społecznych oferty multiplexu 8 chce by znalazła się na nim Telewizja Republika.

Znacząca większość respondentów odpowiedziała, że w najpełniejszy sposób uzupełni ofertę programową naziemnej telewizji cyfrowej program Telewizja Republika – razem 11266 stanowisk przekazanych drogą elektroniczną i pocztą tradycyjną – czytamy w komunikacie KRRiT.

W następnym wniosku wskazano, że w przypadku oferty innych nadawców dostępnych obecnie drogą satelitarną lub kablową głosy uczestników konsultacji były bardzo podzielone. Wskazały na potrzebę powiększenia oferty naziemnej telewizji cyfrowej przede wszystkim o programy tematyczne: sportowy, informacyjny, przyrodniczo-dokumentalny, filmowy, dla kobiet, dla mężczyzn, muzyczny i filmowy – czytamy.

W odpowiedziach nadawców dominowały następujące propozycje programów: uniwersalny, lifestylowy oraz informacyjny.

Konsultacje rozpoczęte 2 kwietnia miały na celu zbadanie opinii obywateli i nadawców, na temat programów jakie ich zdaniem powinny znaleźć się na bezpłatnym telewizyjnym multipleksie ósmym. Każdy zainteresowany mógł przesłać swoje stanowisko do 30 kwietnia odpowiadając na pytanie: "Jakie istniejące lub nowe cztery programy telewizyjne mogą w najpełniejszy sposób uzupełnić ofertę programową naziemnej telewizji cyfrowej i w związku z tym powinny znaleźć się w bezpłatnej ofercie operatora multipleksu ósmego?".

za:telewizjarepublika.pl/krrit-wiekszosc-uczestnikow-konsultacji-spolecznych-chce-republiki-na-multipleksie,20324.html