Nie-program KukizaW sobotę odbyło się spotkanie „woJOWników”, zwolenników Pawła Kukiza i jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW). Lider ruchu powiedział: „Program to największe kłamstwo wyborcze i oszustwo. My będziemy wskazywali problemy i drogi do ich rozwiązania, a nie program”.

To gra słów, bo dobry program wskazuje problemy i propozycje rozwiązań. Kukiz chce zmiany polegającej na odrzuceniu wszystkiego co partyjne. Nie chce finansowania partii politycznych z budżetu. Główny postulat to JOW-y, które mają być panaceum na wszystkie nasze bolączki.

Trudno to wszystko brać na serio. Postulaty wyartykułowane na sobotnim spotkaniu nie dają szans na zmiany, a wręcz przeciwnie, spowodują oligarchizację naszej sceny politycznej. Rządzić będą ci, którzy dorobili się majątku w ostatnich 25 latach i najczęściej wywodzą się z dawnych służb specjalnych PRL-u.

Jeśli Kukiz chce być wiarygodny, musi podać trochę więcej szczegółów, inaczej trudno mu będzie trafić do wyborców świadomych swoich oczekiwań. W najbliższą sobotę największa partia zmiany – PiS – przedstawi swój program. Zgodnie z zapowiedziami prof. Piotra Glińskiego będzie to prawdziwa alternatywa dla dzisiejszego marazmu i bylejakości.

Andrzej Olszewski

za:niezalezna.pl/68486-nie-program-kukiza