W Niemczech nieznani sprawcy podpalili zabytkowy kościółW sobotę w heskim Hochheim podpalono zabytkowy kościół pw. śś. Piotra i Pawła, zbudowany w latach 1730-1732. Dzięki szybkiej interwencji straży pożarnej straty udało się ograniczyć do drewnianego konfesjonału. Niewiele brakowało, a ogniem zająłby się strop.


Heski kościół parafialny pw. śś. Piotra i Pawła znajduje się na terenie diecezji limburskiej. Straż pożarna poinformowała, że sobotni pożar był wynikiem celowego podpalenia. Nieznani sprawcy podłożyli w świątyni ogień w trzech miejscach, w pobliżu łatwopalnych przedmiotów.


W wyniku pożaru zniszczony został zabytkowy konfesjonał. Podpalacze pozostawili też w księdze intencji modlitewnych obsceniczne wpisy. - Na szczęście udało nam się ograniczyć pożar do konfesjonału. Ze względu na wysoką temperaturę ogniem mogło zająć się także drewniane sklepienie. 300-letnie drewno jest bardzo suche i szybko się pali – powiedział w rozmowie z „Wiesbadener Tagblatt” inspektor lokalnej straży pożarnej.


Nie jest jeszcze znana wysokość szkód, jakie spowodował pożar. Niewykluczone też, że dym uszkodził barokowe freski odnowione w 2005 roku.


W tym roku to już drugie podpalenie kościoła w Niemczech. W nocy z 5 na 6 stycznia podpalono kościół w Karlsruhe (Badenia-Wirtembergia). Pożar strawił drewniany krzyż oraz ławkę.


za:www.pch24.pl/w-niemczech-nieznani-sprawcy-podpalili-zabytkowy-kosciol,40938,i.html#ixzz3yxCdWCRj