Manipulacji i dezinformacji ciąg dalszy.

Wczoraj wieczorem dwaj profesorowie rzucili w internecie hasło (natychmiast podchwycone przez przeciwników obecnej władzy), że „rząd PiS odwołał polskich członków Komisji Weneckiej”. Dziś rano okazało się, że Hannie Suchockiej i Krzysztofowi Drzewickiemu najzwyczajniej w świecie kończy się kadencja członka w Komisji Weneckiej i nikt nikogo nie odwołuje.

Wczoraj wieczorem prof. Roman Wieruszewski i konstytucjonalista prof. Ryszard Balicki rzucili w sieci hasło: „Polscy członkowie Komisji Weneckiej – prof. H. Suchocka i K. Drzewicki – zostali odwołani przez rząd. Na ich miejsce powołano: prof. B. Banaszak i M. Muszyńskiego”. Informacja ta została natychmiast podchwycona przez przeciwników polskiego rządu i podbita do rangi kolejnego rzekomego dowodu na łamanie zasad demokracji przez nową władzę.

Tymczasem okazało się, że polscy członkowie Komisji Weneckiej nie zostali wcale odwołani, tylko z końcem miesiąca dobiegają końca ich kadencje. Informację tą potwierdził dziś rano szef MSZ Witold Waszczykowski. Tym samym Suchocka i Drzewicki kończą działalność w Komisji w sposób całkowicie normalny, a nie w wyniku „odwołania przez prząd PiS”.

niewygodne.info.pl

za:https://wirtualnapolonia.com/2016/04/11/popis-dezinformacji-ciag-dalszy-wczoraj-glosili-ze-rzad-pis-odwolal-polskich-czlonkow-komisji-weneckiej-dzis/