Publikacje członków OŁ KSD

Krzysztof Nagrodzki-Fenomen Radia Maryja

Tak Kolego, mimo wszystkich waszych dąsów i kłód rzucanych ongiś pod nogi dzielnych Redemptorystów, z Ojcem Rydzykiem na czele oddziału „instalującego” alternatywne media -przede wszystkim >Radio Maryja< a następnie >Nasz Dziennik< i >TV Trwam<  - ta fala przyszła i rozmywała dzień po dniu skorupę owej zwykłości, pod którą gnieździło się… no, to i owo-z konformizmu i ugody z tzw. codziennością zrodzone.
Swoiście zamnezjowaną „świecką” , a nawet „naukową” codziennością…

Trudno sobie wyobrazić, co by było z nami i z naszą krainą bez tego pługa orzącego w zwykłości, tudzież zasiewu dobrej pamięci o naszej starej, dobrej, pięknej, trudnej cywilizacji. Łacińskiej cywilizacji-w której owa triada: Bóg- Honor-Ojczyzna jest przewodnikiem po drogach zwykłości a i gąszczach pospolitości.
 
„Nasz” Papież św. Jan Paweł II orzekł z mocą: „Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest takie radio, co się nazywa >Radio Maryja”.

I to Radio, a później Telewizja Trwam oraz Nasz Dziennik, dzień po dniu przeorywało glebę naszych utarć- narzuconych, wklepanych, pogodzonych.
Pozornie pogodzonych.

- Ilu osobom otworzyło oczy?  A może i …dusze…


- Dlaczego dzisiaj o tym?
- Ano dlatego, iż kolejny raz wpadłeś z jakiś dziwnym (…wiosenne quasi wirusowe przesilenie? J  ) powątpiewaniem i wskazaniami modernizacji.
 I w ogóle, i w szczególe.
„I pod każdy innym względem”- chciałoby by się dodać nieco złośliwie, za pewną piosenką…

Radia Maryja- powstałe w grudnia 1991 roku ma specjalną-wierzę-opiekę z Góry.
Wszak omadlane jest przez tysiące słuchaczy-ludzi wiernych Bogu-Kościołowi- Ojczyźnie, którzy nie dali się porwać „tryndom” – niby nowym, a w istocie, w głębi, pod zmodernizowanymi powłokami, będącymi kolejnymi próbami wstawiania fałszywych oznakowań. Drogowskazów wiodących na zatracenie. Dusz. A i bywa ciał.

Znany profesor –ks. profesor Waldemar Chrostowski - ostrzegał: „ Kiedyś podbijano i kolonizowano terytoria, bezwzględnie wyzyskując rdzenną ludność. Obecnie ujarzmia się nie tyle terytoria, ile ludzkie umysły, a wtedy także terytoria staja się podatne na ekspansje”

Zwróć szczególną uwagę na frazę: „…ludzkie umysły…” Tedy wiedzie też droga do dusz. I ich –naszych dusz- droga. Tu i w Wieczność…

Zatem Kolego nie kombinuj. Czasu już zbyt dużo wszak nie mamy. Patrząc w metrykę J
A Radio Maryja pomoże.
Daj Boże!
Amen!
:-)