Publikacje członków OŁ KSD

Jadwiga Kamińska-Młodzi unihokeiści promują Łódź

W hali MOSIR-u przy ul. Skorupki 21 w Łodzi przez dwa dni drużyny unihokeja walczyły o tytuł Mistrza Polski. Do finału awansowali najlepsi w całym kraju. Była to kategoria młodzików urodzonych w latach 2009 – 2011.

Eliminacje polegały na rozgrywaniu turniejów w regionach, które podlegają regionalnym związkom. - Pamiętam pierwszą eksplozję unihokeja w Łodzi kilkanaście lat temu. Miałem okazję zarówno w gimnazjum jak i liceum zagrać w kilkunastu meczach. Jeden z moich kolegów z równoległej klasy jest dzisiaj trenerem młodzieży i to jest bardzo ważne, że jest ta sztafeta pokoleń – powiedział Piotr Cieplucha wicewojewoda łódzki.

Do Łodzi przyjechali najlepsi z całej Polski. Województwo łódzkie prezentowały drużyny z Sieradza, Góry Św. Małgorzaty i UKS Nowa Łódź. - Naszym celem jest nabranie doświadczenia, które ma zaowocować w przyszłości. Drużyna przygotowywała się od września, mamy dwa treningi w tygodniu. Większość naszych zawodników jest z rocznika 2010, a na turnieju przeważał rocznik 2009, rok różnicy w tym wieku to jest bardzo dużo – mówił trener Kacper Tyczkowski.

W łódzkiej drużynie wspaniale spisał się bramkarz Oliwier Piasecki, jak oceniał trener, był jednym z najlepszych bramkarzy w całym turnieju. Uchronił drużynę wiele razy przed utratą bramki. - Niektóre drużyny reprezentują bardzo wysoki poziom, ale jak się dowiedzieliśmy, to trenują codziennie. Poziom naszej drużyny, chociaż trenuje tylko dwa razy w tygodniu (ze względu na koszty wynajmu hali), jest dość dobry – powiedział Robert Benkes, prezes Łódzkiego Oddziału Związku Unihokeja.

Tytuł Mistrza Polski wywalczyła drużyna z Nowego Targu KS Gorący Potok Szarotka. - Mamy grupę bardzo utalentowanych chłopców, dla których unihokej jest pasją. Chodzą na wszystkie treningi 3 – 4 razy w tygodniu, uczestniczą w meczach sparingowych, wszyscy dobrze się znają i jest w drużynie bardzo dobra atmosfera. Procentuje też duże zaangażowanie trenerów i rodziców, którzy w licznej grupie przyjechali z nami, aby dopingować swoją drużynę – powiedział Jan Jaskierski, trener Szarotek.

Drugie miejsce w turnieju wywalczył Aligator UKS Chwarzno Gdynia, a trzecie UKS Kołaczkowo. Medale, puchary i nagrody rzeczowe indywidualne i drużynowe wręczał Piotr Cieplucha wicewojewoda łódzki oraz Robert Benkes wiceprezes Polskiego Związku Unihokeja i prezes Łódzkiego Oddziału ZU. - To jest niesamowita promocja dla naszego miasta, jak i dla całego regionu. Ważne jest to, aby promować unihokej jako jedną z alternatywnych nowych dyscyplin sportowych – podkreślił pan wicewojewoda.

Jadwiga Kamińska

za:lodz.niedziela.pl

 

Foto: Marek Kamiński