Publikacje członków OŁ KSD

Krzysztof Nagrodzki - Lisie horyzonty

Pewne porzekadło mówi, że jeżeli kogoś Stwórca chce pokarać, odbiera mu rozum. Ponieważ wiemy, że Pan Bóg jest jednak pełen miłosierdzia, daje również szansę na odzyskanie równowagi. Zatem i zlewaczeni osobnicy mogą starać się o jej odzyskanie - psychiczne i intelektualne. Warunkiem jest jednak rzetelny rachunek sumienia i chęć poprawy.

Póki co, jednak jesteśmy świadkami dokumentowania pełnego pychy odejścia od realu w ocenie rzeczywistości a i samego siebie w niej; środowiskowego nadymania kompleksów.

- Dlaczego kompleksów?  


-Należałoby zapytać mądrych i doświadczonych psychologów, bądź innych specjalistów, czy prawdziwie (prawdziwie!) inteligentny człowiek, o autentycznych osiągnięciach i realnej samoocenie, mógłby zdobyć się na takie cóś (cytuję za GPC z 22.12.2015):

>>(Jarosław Kaczyński- przyp. red.) dowiaduje się oto, że kochają go wprawdzie ludzie biedniejsi i mniej wykształceni, ale naprawdę wykształcona Polska ma go w głębokim poważaniu. Szydzi z niego i kpi /na Temat.pl/<<  

Żal człowieka, żal takich ludzi, bo widać, że nadęcie pychą – po śmieszność - nie ustaje, a pycha to…etc.
Luuuudzie! Trzeba pomóc jakoś Lisowi i lisowykształtnym – wszak to jednak stworzenia Boże. Mimo, że uwikłani w samowykształcenie… czy samouwielbienie?… Tak czy siak - uwikłani.

A może wikłani?....

Mój skromniutki udział byłby taki:

Nadymaj się z rozwagą
aby Cię pycha nie uniosła
i w górze nie zmieniła
w osła