Polecane

Manipulacja! Hartman zasugerował, że Tusk stał przy Olszewskim, a Kaczyński chciał go odwołać! W końcu przyznał, że to nieprawda

Kaczyński odwołuje „pierwszego niekomunistycznego premiera RP” (PAD), a zdrajca Tusk staje przy Olszewskim.
— napisał na Facebooku prof. Jan Hartman. Do swojego posta zamieścił archiwalne zdjęcie z Sejmu, na którym Jarosław Kaczyński podnosi rękę w górę, co oznacza najpewniej głosowanie „za” w jakiejś sprawie, natomiast Donald Tusk tego nie robi. Nie wiadomo jednak, o jakie głosowanie chodzi - Hartman przypisał ten obrazek głosowaniu za odwołaniem rządu Jana Olszewskiego.

Swoje oburzenie kłamliwą narracją Hartmana wyraziło wielu internautów, a także… autor wspomnianego zdjęcia, Andrzej Hrechorowicz, posiadający do niego prawa.

Panie Profesorze @JanHartman1 proszę usunąć swojego posta. Nieprawdziwe informacje podawane przez Pana są przekazywane dalej. Dodatkowo nie udzieliłem Panu zgody na wykorzystanie mojej fotografii, do której posiadam pełnię praw — napisał na Twitterze Andrzej Hrechorowicz.

Po fali krytyki Hartman usunął swój post, ale dodał kolejny, zamieszczając również to zdjęcie.

Kaczyński odwołuje „pierwszego niekomunistycznego premiera RP” (PAD) , a zdrajca Tusk staje przy Olszewskim. Zdjęcie-cud. Ale to nieprawda! To było jakieś głosowanie, w którym „za” znaczyło „za Olszewskim”. Też się nabrałem — napisał na Facebooku Hartman.

Niestety nie przeprosił za to, że zamieścił w internecie nieprawdziwą informację, wprowadzając w błąd wiele osób. Mało tego, dalej eksponuje wspomniane zdjęcie, być może licząc na to, że niektóre osoby mimo wszystko uwierzą w kłamliwą narrację.

Ciekawe, czy Hartman zastosuje się do prośby autora zdjęcia i po prostu usunie swój post, w którym jest ono zamieszczone?

autor: Anatomia manipulacji

za: https://wpolityce.pl

***
Oj tam, oj tam - wiek i zagonienie człowieka postępu - to mocne alibi  :-)
Ciemnogród zaś musi nadrabiać wiedzą! I to procentuje.

kn