Piotr Kraśko zapowiada pozew przeciwko "W Sieci"

Szef "Wiadomości" TVP poinformował na Twitterze, że pozwie tygodnik braci Karnowskich za okładkę. W najnowszym numerze "W Sieci" przedstawia Piotra Kraśkę siedzącego przy stoliku redakcyjnym w mundurze z czasów stanu wojennego. Przed dziennikarzem leży również kartka z symbolem Komitetu Obrony Demokracji (KOD).

"Zawsze uważałem, że szef serwisu informacyjnego telewizji publicznej nie powinien łatwo robić czterech rzeczy: ulegać emocjom, obrażać się, dawać się prowokować i procesować. Ale dla absurdalnych zarzutów z "W Sieci" po raz pierwszy zrobię wyjątek. W tym czwartym punkcie" – oświadczył za pośrednictwem serwisu społecznościowego Kraśko.

Na okładce najnowszego numeru tygodnika braci Karnowskich znajduje się tytuł: "Medialny zamach stanu" oraz siedzący przy stoliku redakcyjnym Piotr Kraśko, ubrany w wojskowy mundur. "Zarówno w 'Wiadomościach', jak i w TVP Info walą na oślep, kłamią i manipulują na skalę zdaniem wielu obserwatorów niespotykaną od czasów stanu wojennego. Celem jest zrewoltowanie kraju, swego rodzaju pucz medialny" – piszą na łamach "W Sieci" Marek Pyza i Marcin Wikło.

Na początku grudnia tygodnik "ABC" informował, że szef "Wiadomości" TVP wkrótce straci stanowisko, a jego miejsce tymczasowo zajmie Krzysztof Ziemiec. Gazeta, powołując się na swoich informatorów, pisała, że na taką zmianę miał naciskać nie tylko pełnomocnik rządu ds. zmian w mediach publicznych Krzysztof Czabański, ale również obecny prezes TVP. Według ustaleń "ABC" ostateczne decyzje w tej sprawie mają zapaść pod koniec grudnia lub na początku stycznia.

za:telewizjarepublika.pl/piotr-krasko-zapowiada-pozew-przeciwko-quotw-sieciquot,27775.html