Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Piotr Kraśko zapowiada pozew przeciwko "W Sieci"

Szef "Wiadomości" TVP poinformował na Twitterze, że pozwie tygodnik braci Karnowskich za okładkę. W najnowszym numerze "W Sieci" przedstawia Piotra Kraśkę siedzącego przy stoliku redakcyjnym w mundurze z czasów stanu wojennego. Przed dziennikarzem leży również kartka z symbolem Komitetu Obrony Demokracji (KOD).

"Zawsze uważałem, że szef serwisu informacyjnego telewizji publicznej nie powinien łatwo robić czterech rzeczy: ulegać emocjom, obrażać się, dawać się prowokować i procesować. Ale dla absurdalnych zarzutów z "W Sieci" po raz pierwszy zrobię wyjątek. W tym czwartym punkcie" – oświadczył za pośrednictwem serwisu społecznościowego Kraśko.

Na okładce najnowszego numeru tygodnika braci Karnowskich znajduje się tytuł: "Medialny zamach stanu" oraz siedzący przy stoliku redakcyjnym Piotr Kraśko, ubrany w wojskowy mundur. "Zarówno w 'Wiadomościach', jak i w TVP Info walą na oślep, kłamią i manipulują na skalę zdaniem wielu obserwatorów niespotykaną od czasów stanu wojennego. Celem jest zrewoltowanie kraju, swego rodzaju pucz medialny" – piszą na łamach "W Sieci" Marek Pyza i Marcin Wikło.

Na początku grudnia tygodnik "ABC" informował, że szef "Wiadomości" TVP wkrótce straci stanowisko, a jego miejsce tymczasowo zajmie Krzysztof Ziemiec. Gazeta, powołując się na swoich informatorów, pisała, że na taką zmianę miał naciskać nie tylko pełnomocnik rządu ds. zmian w mediach publicznych Krzysztof Czabański, ale również obecny prezes TVP. Według ustaleń "ABC" ostateczne decyzje w tej sprawie mają zapaść pod koniec grudnia lub na początku stycznia.

za:telewizjarepublika.pl/piotr-krasko-zapowiada-pozew-przeciwko-quotw-sieciquot,27775.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.