Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kto sączy jad nienawiści

Najpierw legendarny tyczkarz Władysław Kozakiewicz powiedział o rywalizującej w Tokio Zofii Klepackiej, że „jako człowiek jest na dnie” i on nie potrafi jej kibicować. Potem trzy grosze dorzuciła Jagna Marczułajtis-Walczak, która prześmiewczo skomentowała twitterową grafikę, na której polska olimpijka zamiast żagla trzyma krzyż. Posłanka PO skrytykowała więc sportowca tylko za to, że pokazuje przywiązanie do wiary.

Czytaj więcej...

Komisja ds. pedofilii publikuje raport. Dziennikarz wytyka "manipulację" ekspertowi "Wyborczej"

Wczoraj Państwowa Komisja ds. Pedofilii opublikowała pierwszy raport ze swojej działalności. Stał się on przedmiotem rozmowy z prof. Stanisławem Obirkiem, która ukazała się na stronie serwisu wyborcza.pl. Zajmujący się tematyką kościelną, w tym problemem pedofilii, dziennikarz Dawid Gospodarek wytknął jednak ekspertowi redakcji z Czerskiej "manipulację".

Czytaj więcej...

Kanada: trwa bezwzględna walka wymierzona w Kościół katolicki. Tymczasem premier organizuje... szczyt przeciwko islamofobii

Płonące kościoły, liczne dewastacje katolickich miejsc kultu, zakrojona na szeroką skalę kampania nienawiści wymierzona w chrześcijan... tak dziś wygląda ponura rzeczywistość Kanady. Tymczasem znany z lewicowych poglądów premier Justin Trudeau milczy w tej sprawie, później zaś wyrzuca z konferencji prasowej dziennikarkę, która pyta go, dlaczego nie ma on odwagi potępić aktów przemocy wymierzonych w chrześcijan.

Czytaj więcej...

Bp Denihan: w Irlandii narasta antykatolicka atmosfera

Irlandzkie władze od miesięcy utrzymują zakaz sprawowania w kościołach Pierwszej Komunii i bierzmowania. Pandemiczne obostrzenia miały być zniesione z początkiem lipca jednak przedłużono je do odwołania. Rząd zrobił to bez konsultacji z Kościołem. Biskupi mówią o jawnym łamaniu wolności religijnej. „Nie może być tak, że to politycy decydują o tym, kiedy i jakie sakramenty można sprawować w kościołach"

Czytaj więcej...

A jednak dalej chce nas “zagłodzić”? Wiceprzewodnicząca PE wzywa do zablokowania środków unijnych dla Węgier i Polski

Wiceszefowa Parlamentu Europejskiego Katarina Barley w wypowiedzi dla niemieckich mediów wezwała do zablokowania środków unijnych dla Węgier i Polski. Jej zdaniem szczególnie w tym pierwszym kraju nie można już mówić o „warunkach demokratycznych”. We wtorek Komisja Europejska zaprezentuje doroczny raport ws. praworządności w krajach UE.

Czytaj więcej...

Oj, trudno się dogadać

Reakcja na wypowiedź dr Pawła Skrzydlewskiego, doradcy ministra edukacji i nauki, o ugruntowaniu cnót niewieścich nie tylko ujawniła problem z edukacją części społeczeństwa, nie po raz pierwszy dowiodła też mizernej kondycji intelektualnej świata celebrytów.

Czytaj więcej...

Założyciel Wikipedii: encyklopedia stała się lewicową policją myśli. Nie należy jej ufać!

Larry Sanger, jeden z założycieli Wikipedii, w piątkowym wywiadzie dla LockdownTV określił ową stronę internetową jako „niezwykle stronniczą”. – Nie można w ogóle cytować „Daily Mail”. Nie można też cytować Fox News w kwestiach społeczno-politycznych – powiedział. O treści prezentowane na Wikipedii, za kulisami, toczy się „bardzo duża, paskudna, złożona gra”

Czytaj więcej...

Za ,,umową pomocową'' UE stoi ideologiczny szantaż ekonomiczny

• Negocjowana aktualnie Umowa o partnerstwie Unii Europejskiej oraz Organizacji Państw Afryki, Karaibów i Pacyfiku (OACPS) zawiera niebezpieczne postanowienia zobowiązujące państwa-strony do wdrażania w swoich porządkach prawnych perspektywy gender, dekonstrukcji tradycyjnych norm społecznych i promowania koncepcji tzw. praw seksualnych i reprodukcyjnych.

Czytaj więcej...

Łukaszenka atakuje katolików. Białoruski dyktator nazwał religijny hymn pieśnią… „faszystowską”

Popularny w całej Białorusi hymn religijno-patriotyczny „Mahutny Boża” (Potężny Boże) jest „pieśnią faszystowską” wykonywaną w celu zniszczenia kraju – taki pogląd wyraził nieuznawany przez większość państw europejskich za prezydenta Alaksandr Łukaszenka. Słowa padły 2 lipca – w przeddzień Dnia Niepodległości obchodzonego w rocznicę wyzwolenia Mińska spod okupacji hitlerowskiej 3 lipca 1944.

Czytaj więcej...

W majestacie prawa rektorzy Uniwersytetu Jagiellońskiego realizują ideologizację neomarksistowską studentów pod płaszczykiem dbania o ich bezpieczeństwo

Jeśli w badaniu, które ma określać stan poczucia studentów o walorach naukowości (choć nie do końca wiadomo, na czym to badanie ma polegać) stosowane są zupełnie nienaukowe pojęcia, jeżeli wprowadza się zamęt i wśród tradycyjnie przyjętych dwóch form płci dodaje się trzy inne, to tak jakby przewaga nienormalności,

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.