Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

W szkołach w Quebecu bez religii

Francuskojęzyczna prowincja Quebec wprowadzi do szkół nowy przedmiot przygotowujący młodych ludzi do „quebeckiego obywatelstwa”, definiowanego jako m.in. świeckość i umiejętność krytycznego myślenia.

„Kultura i obywatelstwo quebeckie”, bo tak nazywać się będzie przedmiot, od przyszłego roku szkolnego zacznie stopniowo zastępować przedmiot „etyka i kultura religijna” - poinformował minister edukacji Jean-Francois Roberge. Zmiany dotyczą szkół podstawowych i szkół średnich.

Czytaj więcej...

Naczelna „katolickiego” czasopisma otwarcie wspiera aborcję

Miesięcznik „Znak” został założony 75 lat temu w Krakowie przez grupę intelektualistów katolickich, a jego tytuł, odnoszący się do symboliki krzyża,  miał nawiązywać do słów: „W tym znaku zwyciężysz”. Dziś postępowa naczelna tego katolickiego niegdyś miesięcznika, wbrew Dekalogowi i jednoznacznemu nauczaniu Kościoła, uprawia proaborcyjną propagandę

Czytaj więcej...

Nie krytykuj państwa Izrael, nie wspominaj, kto zabił Pana Jezusa. Unia bierze się za „antysemitów”

Komisja Europejska 5 października przedstawiła „pierwszą w historii strategię UE w sprawie zwalczania antysemityzmu i wspierania życia żydowskiego”. Łączy ona kwestię zwalczania uprzedzeń z walką przeciwko ksenofobii i rasizmowi. Przewiduje więcej monitoringu i raportowania o wszelkich „nadużyciach” oraz większą pomoc finansową dla organizacji działających na rzecz szerzenia kultury żydowskiej.

Czytaj więcej...

Postępująca ideologizacja na UJ? Organizacje prorodzinne alarmują

Uniwersytet Jagielloński odmawia odpowiedzi na pytania stawiane przez organizacje prorodzinne.

 "Choć alarm wywołała ankieta skierowana do studentów sugerująca wielość płci i dowolność wyboru płci, co oznacza negację dorobku biologii czy medycyny, to jednak ideologizacja tej i innych uczelni ma o wiele większy zasięg" – wskazuje Agnieszka Marianowicz-Szczygieł z Instytut "Ona i On".
Działacze piszą do rektora

Czytaj więcej...

Komuchy plują na Polskę w PE!

Trudno ochłonąć po ostatniej debacie w Parlamencie Europejskim i nie chodzi o wypowiedzi deputowanych reprezentujących kraje UE. Ich obrzydliwe wystąpienia można przemilczeć, większość wypowiedzi może świadczyć o poważnych zaburzeniach emocjonalnych i braku podstawowej wiedzy o otaczającym ich świecie.

Czytaj więcej...

Wyrzucić katolika

W ostatni weekend na krakowskim Rynku aktywiści inicjatywy „Dość milczenia – stop klerykalizacji Polski” zbierali podpisy pod petycją ws. usunięcia abp. Marka Jędraszewskiego z kapituły najwyższego krakowskiego odznaczenia Cracoviae Merenti. „Podpisz petycję – wyrzuć Jędraszewskiego”

Czytaj więcej...

Antypolskie kalumnie w majestacie państwowych instytucji. Skąd Smarzowski wziął pieniądze na „Wesele”?

Najnowszy film Wojtka Smarzowskiego wywołuje absmak nie tylko po prawej stronie środowiska medialnego. W Wirtualnej Polsce ukazał się właśnie artykuł na temat finansowania, jakie nowa odsłona Wesela otrzymała od Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej. Lista instytucji i samorządów, które wsparły niewybrednie antypolską produkcję jest dłuższa.

Czytaj więcej...

ATAK NOŻOWNIKA

Katolicki ksiądz nie mógł udzielić namaszczenia brytyjskiemu posłowi. "Z powodów, o których wie tylko policja, nie zostałem wpuszczony"

Czytaj więcej...

USA. W genderowej szkole zgwałcono mu córkę. Teraz musi się tłumaczyć, że nie jest przeciw LGBT

48-letni Scott Smith ze stanu Virginia przerwał milczenie w sprawie zamiatania pod dywan przez dyrekcję szkoły gwałtu, jakiego dokonano na jego córce. Napaści seksualnej na 14-letnią dziewczynkę dopuścił się inny nastoletni uczeń. Dokonał tego w dziewczęcej toalecie, do której miał wstęp, dzięki narzuconej przez szkołę polityce gender.

Czytaj więcej...

USA: profanacja katedry katolickiej w Denver

W niedzielę sprofanowana została katolicka katedra pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Denver – stolicy stanu Kolorado. Według telewizji ABC przed poranną Mszą świętą odkryto tam bluźniercze napisy na drzwiach i kolumnach świątyni.

Czytaj więcej...

Przeciwdziałanie prześladowaniom chrześcijan, którzy bronią tradycyjny model rodziny i macierzyństwa, jest wyzwaniem naszych czasów

Do Organizacji Narodów Zjednoczonych trafił raport, który postuluje kary za krytykę teorii genderowej czy edukacji seksualnej – poinformowało Human Life International Polska. Dokument dla organizacji opracował niezależny ekspert, który zajmuje się ochroną przed przemocą i dyskryminacją ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową.

Czytaj więcej...

Walka z faszyzmem na wszystkich frontach

W weekend toczyła się zażarta walka z faszyzmem. Wpierw Rafał Ziemkiewicz, który odwoził córkę na studia, został aresztowany i wydalony z Wielkiej Brytanii. Następnie dziennikarze Onetu i „Gazety Wyborczej” rzucali, niczym małpkom banany, cukierki dzieciom migrantów w Michałowie.

Czytaj więcej...

Polit-poprawny plebiscyt na Warszawiankę Roku. Wśród nominowanych Marta Lempart i kwiat lewicowego aktywizmu

Sporo wody upłynęło w Wiśle odkąd Tadeusz Faliszewski wykonał piosenkę Warszawianki, Warszawianki… W plebiscycie na Warszawiankę Roku A.D. 2021 kapituła pod przewodem szefowej warszawskiej Rady Miasta wskazała dziesięć tegorocznych kandydatek. Przeglądając ich biogramy można odnieść wrażenie, że jedynymi przymiotami, jakimi ma się wykazać Warszawianka Roku są feminizm, gorliwość w propagowaniu aborcji i LGBT oraz szeroko pojęta postawa „inkluzywności”.

Czytaj więcej...

Częstochowski sąd nie dopatrzył się obrazy uczuć religijnych w tęczowej profanacji obrazu Matki Bożej

Sąd Rejonowy w Częstochowie umorzył w piątek sprawę młodego mieszkańca Warszawy, który w czerwcu 2019 r. podczas tzw. Marszu Równości w Częstochowie niósł wizerunek Matki Bożej z tęczową aureolą.
Jak poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Częstochowie Dominik Bogacz: „Zapadło postanowienie o umorzeniu postępowania wobec Michała G. co do zarzucanego mu czynu”. Postanowienie jednak nie jest prawomocne

Czytaj więcej...

Ohydna profanacja w „Wysokich Obcasach” – zawiadomienia wpłynęły do prokuratury

Pisaliśmy niedawno o tym, że medium polskich feministek i aborcjonistek przekroczyło kolejną granicę. „Wysokie Obcasy” udostępniły swoje łamy niejakiej Marcie Frej, która podzieliła się z czytelniczkami lewicowej gazety obrzydliwymi grafikami przedstawiającymi postać Matki Najświętszej wpisanej w aborcyjną symbolikę tzw. strajku kobiet. Sprawa wpłynęła do warszawskiej prokuratury.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.