Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Swoiste standarsy edukacji sexualnej

/.../ wiele się ostatnio mówi o Standardach Edukacji Seksualnej stworzonych przez Światową Organizację Zdrowia WHO. /.../ kim są autorzy tego dokumentu?
Jedną z nich jest Sanderijn van der Doef - holenderska propagatorka homoseksualizmu i twórca książki „Out” o homoseksualizmie dla dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej...

Uczennice liceum założyły spódnice. Spadła na nie fala feministycznego hejtu

Uczennice gnieźnieńskiego liceum postanowiły uczcić Dzień Kobiet zakładając do szkoły spódnice. Nagrodą dla dziewcząt było zwolnienie tego dnia z odpowiedzi. Niestety pomysł spotkał się z falą hejtu ze strony środowisk feministycznych. Krytyki przestraszyła się dyrekcja szkoły, która zapowiedziała przeprowadzenie warsztatów antydyskryminacyjnych.

Czytaj więcej...

Świat oszalał! Wyznawcy Latającego Potwora Spaghetti skarżą Polskę do Strasburga

Choć polskie sądy konsekwentnie nie zgadzają się na zarejestrowanie Kościoła Latającego Potwora Spaghetti, jego wyznawcy nie odpuszczają. Tym razem udali się aż do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.
Choć opinia publiczna jest przekonana, ze Kościół Latającego Potwora Spaghetti jest kpiną z religii, to jego wyznawcy zapewniają, że traktują sprawę bardzo poważnie.

Czytaj więcej...

Postępowcy robią strajk

Symbole patriotyczne na koszulkach i bluzach promują nietolerancję i przemoc, a nawet budzą agresję – twierdzi „Głos Nauczycielski”, tygodnik Związku Nauczycielstwa Polskiego. Tak, patriotyzm to samo zło. Patriotyzm w oczy kole, szczególnie środowiska postkomunistyczne.

Czytaj więcej...

Red. G. Górny: Wrogowie Kościoła zyskują nowe narzędzie wpływania na jego politykę personalną

Jesienią zeszłego roku sędzia Brett Kavanaugh – kandydat prezydenta Donalda Trumpa do Sądu Najwyższego USA – został oskarżony o gwałt, jakiego miał się dopuścić w młodości na kilku kobietach. Wybuchła wielka afera. Większość mediów w Ameryce domagała się wycofania kandydatury sędziego. Niewiele brakowało, by nie doszło do nominacji Kavanaugha. Okazało się jednak,

Czytaj więcej...

„Wyborczej” sny o potędze

Parę dni temu na stronie Wyborcza.pl ukazał się tekst zatytułowany „Przełomowy eurosondaż »Wyborczej«. Koalicja wygrywa z PiS 35:33”. Autor tekstu cieszy się jak dziecko, że: „Opozycja korzysta na zjednoczeniu i wychodzi na prowadzenie”. Znając rzetelność dziennikarzy „Gazety Wyborczej”, nie śmiem podejrzewać, że sondaż został wykonany za pomocą telefonu wewnętrznego w redakcji.

Czytaj więcej...

Jerzy Kwaśniewski o skandalicznej wypowiedzi Scheuring-Wielgus: obrońmy godność księży i zakonnic!

Prezes Instytutu Ordo Iuris odniósł się do skandalicznej wypowiedzi Joanny Scheuring-Wielgus dotyczącej problemu wykorzystywania seksualnego dokonywanego przez niektórych ludzi Kościoła. Zdaniem mec. Jerzego Kwaśniewskiego Kościół katolicki powinien wytoczyć proces pokazowy w celu obrony godności pomawianych sióstr zakonnych i księży.

Czytaj więcej...

Tomasz Witowski-Logika liberalnej lewicy

Dziwne czasy nastały. Nienormalne czasy. Mniejszość coraz odważniej dyktuje większości jak mamy wychowywać własne dzieci, czego nie możemy powiedzieć lub napisać, żeby nie zarzucano nam braku tolerancji. Ostatnie dni są już absurdalne.
Staram się znaleźć logikę po lewej/liberalnej stronie. Bardzo się staram, ale nie potrafię.

Czytaj więcej...

Dalej jest kłamstwo. Porażająca skala manipulacji autorów książki „Dalej jest noc”.

 Dwutomowa pozycja „Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski” powstała w ramach projektu realizowanego przez Centrum Badań nad Zagładą Żydów „Strategie przetrwania Żydów podczas okupacji w Generalnym Gubernatorstwie, 1942-1945. Studium wybranych powiatów”. Praca została dofinansowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki w latach 2014-2017, pilotowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Czytaj więcej...

Pos. A. Sobecka zwróciła się do ministra Z. Ziobry ws. spalenia kukły z wizerunkiem Dyrektora Radia Maryja

Dlaczego spalenie kukły kapłana to tylko dopuszczalna manifestacja poglądów, a spalenie kukły Żyda to przestępstwo? – napisała Anna Sobecka w liście do Prokuratora Generalnego i ministerstwa sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Chodzi o sprawę Sławomira D., który w 2017 r. spalił przed siedzibą Radia Maryja kukłę z wizerunkiem o. dra Tadeusza Rydzyka CSsR.

Czytaj więcej...

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz - O co chodzi?

Przewala się tęczowa rewolucja przez Warszawę. Głównym problemem miasta stołecznego jest bowiem dyskryminacja wszystkich tych, którzy nie są mężczyznami bądź kobietami, ale wszystkimi innymi. Ta dyskryminacja zaczyna się w przedszkolach i szkołach. Wie o tym doskonale wiceprezydent stolicy, który napisał:

Czytaj więcej...

Rzecznik Praw Dziecka interweniuje ws. wprowadzenia edukacji seksualnej do szkół. Rzecznik Praw Obywatelskich gratuluje prezydentowi Warszawy deklaracji LGBT +

 – Pan Paweł Rabiej, krótko po podpisaniu przez prezydenta Warszawy deklaracji LGBT+, powiedział, że nie czytał standardów WHO. Jeżeli dzisiaj mówi, że będzie ścigał ludzi, którzy wyjaśniają, o co chodzi w tych standardach, to być może jeszcze tego nie nadrobił i ta lektura jeszcze przed nim /.../

Czytaj więcej...

"Chcemy satanizmu dla mas, nie dla elit": coraz większe kontrowersje wokół wystawy w Toruniu

Coraz większe emocje budzi zaplanowane na piątek otwarcie wystawy autorstwa Mariny Abramović. Artystka i performerka słynąca z dosadnych środków wyrazu zaprezentuje swoją twórczość w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Część środowisk katolickich zarzuca Abramović propagowanie satanizmu i już zaplanowano akcję protestacyjną.

Czytaj więcej...

Promocje homoseksualizmu. Akcje i reakcje.

Wiceprezydent Warszawy: będziemy ścigać za zrównywanie LGBT z pedofilią.
Warszawski ratusz będzie ścigać ludzi za „nieuprawnione stwierdzenia” jak np. zrównywanie LGBT z pedofilią – zapowiedział na antenie Superstacji wiceprezydent miasta stołecznego Paweł Rabiej.

Czytaj więcej...

Indeks wyrazów zakazanych w ramach walki z hejtem

Czy w Polsce są zdrajcy, komuniści albo złodzieje? Już samo zadanie tego pytania w czasach walki z hejtem brzmi dla wielu jak nieprzyjemny zgrzyt. Ale polskie państwo uważa oficjalnie i urzędowo, że istnieją, skoro zakazuje uprawiania wszystkich trzech wymienionych procederów.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.