Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kidawa-Błońska zapowiada przywrócenie finansowania zabiegów in-vitro z budżetu

Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera, zapowiedziała przywrócenie finansowania zabiegów in-vitro z budżetu państwa. Liderka Platformy Obywatelskiej dodaje, że obietnica zostanie spełniona, jeśli jej środowisko polityczne zwycięży w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Polityk zajęła również stanowisko w sprawie aborcji.

Czytaj więcej...

Efekt spotkania z rektorem: profesor Nalaskowski wraca na uczelnię

Fala społecznego oburzenia po zawieszeniu na rodzimej uczelni autora felietonu o lobby LGBT – profesora Aleksandra Nalaskowskiego, przyniosła pozytywny rezultat. Spotkanie rektora toruńskiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z samym zainteresowanym zaowocowało cofnięciem decyzji o zawieszeniu naukowca. Uczelnia zapowiada kontynuowanie postępowania wyjaśniającego.

Czytaj więcej...

Marcin Wolski-Zwyczajny Stalinizm

Ceniony naukowiec traci pracę na macierzystym uniwersytecie za felieton. Wszechnica, której patronuje geniusz myśli – Kopernik, represjonuje swojego pracownika za wyrażone poglądy, które być może jednym mogą się nie podobać, innych nawet oburzać, ale to jest cena wolności i demokracji.

Czytaj więcej...

Jacek Liziniewicz-Celebryci też już nie wierzą

Przemysław Saleta, Anja Rubik, Michał Wiśniewski, córka Ewy Kopacz – wszystkie te osoby w przeszłości ogłaszały, że przez Prawo i Sprawiedliwość nie mogą już wytrzymać w Polsce, i zapowiadały wyjazd za granicę. Szczególnie „modne” było to w 2015 r.,

Czytaj więcej...

Apel o zawieszenie w czynnościach akademickich prof. Jana Hartmana

Prof. Jan Hartman często używając agresywnego języka wypowiada się o swoich przeciwnikach politycznych. W przeszłości katolików nazywał m.in. „psychopatami”, o Jarosławie Kaczyńskim z kolei mówił jako „przywódcy stada tryglodytów”. Nie podoba się to Krakowskiej Fundacji im. Zygmunta Starego, która w liście do rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec Hartmana.

Czytaj więcej...

Ziemkiewicz: ,,Sąd postanowił mnie zrujnować''. Taniej by wyszło rozjechać aborcjonistkę na pasach niż uświadamiać

"Sąd Apelacyjny w Warszawie postanowił mnie właśnie zrujnować na rzecz koncernu Ringer Axel Springer" – informuje publicysta "Do Rzeczy" Rafał Ziemkiewicz. Jak wynika z wyroku sądu, publicysta musi przeprosić lewicową dziennikarkę Annę Dryjańską na stronie głównej portalu Onet.pl. To efekt próby obrony dzieci nienarodzonych przez Ziemkiewicza.

Czytaj więcej...

Islam ponad prawem

Szokująca diagnoza Fransa Timmermansa: islamiści detonują bomby w Europie, bo są „dyskryminowani” Komisja Europejska na swojej stronie internetowej opublikowała przesłanie pierwszego wiceprzewodniczącego tej instytucji Fransa Timmermansa do muzułmanów

Czytaj więcej...

Ideologia gender

Niebezpieczny precedens. Lewica w Bydgoszczy forsuje edukację seksualną wbrew woli rodziców. To kolejna próba narzucenia młodym ludziom ideologii gender.

Czytaj więcej...

Przestrzelony atak lewicowego triumwira

Adrian Zandberg „błysnął” na Twitterze, komentując słowa Jarosława Kaczyńskiego wygłoszone na konwencji w Lublinie. Prezes PiS stwierdził, że Kościół jest ważny dla Polaków, nie tylko dla wierzących, i potępił nihilizm, który często pojawia się, gdy negowane są wartości chrześcijańskie. Sens wypowiedzi był jasny i prosty, a jednak

Czytaj więcej...

Nadstawianie drugiego policzka

Atakowani przez zło, destruktorów rodziny, wrogów Kościoła i narodu, pytamy, w jaki sposób należy się bronić. I słyszymy, że chrześcijańską odpowiedzią na to jest nadstawianie drugiego policzka. Jest rzeczą oczywistą, że metaforę tę, wyrażającą jedną z oryginalnych zasad etyki chrześcijańskiej, wypaczają złoczyńcy, dzięki czemu łatwiej im przychodzi szantażowanie i obezwładnianie atakowanych.

Czytaj więcej...

Nawrócony mason: „duchowość” masonerii nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem

Serge Abad-Gallardo to były mason, który powrócił do wiary katolickiej w 2012 roku. W tym roku wyszła w wydawnictwie Ariege jego książka pt. „Masońska tajemnica. Mity i realia”. Świetnie udokumentowana praca pokazuje duchowe źródła, na których opiera się masoneria, aby przyciągać nowych adeptów. Abad-Gallardo udowadnia, że „duchowość” masonerii nie ma absolutnie nic wspólnego z wiarą chrześcijańską, a nawet jest

Czytaj więcej...

“Ponad połowa naszych członków to LGBT” – twierdzi amerykański kościół satanistyczny

Lucien Greaves, szef Świątyni Satanicznej (Satanic Temple, ST) – jednej z największych organizacji satanistycznych w USA – udzielił wywiadu brytyjskiemu portalowi Attitude. Stwierdził w nim, że połowa ich członków to przedstawiciele LGBT. Świątynia Sataniczna została założona w 2013 roku w Salem, znanym z głośnych procesów czarownic w XVII wieku.

Czytaj więcej...

Joanna Lichocka-Pan Tusk ma fuchę

80. rocznica wybuchu II wojny światowej stała się wielkim międzynarodowym wydarzeniem, w którego centrum stała Polska, jej historia, bohaterstwo i cierpienie. A gdzie był pan Donald Tusk? Nie widziano go ani w Wieluniu, ani w Warszawie, ani na Westerplatte.

Czytaj więcej...

Piotr Lisiewicz-Zełenski, patrioci, przebierańcy

Jak odróżnić patriotów od przebierańców? Nie jest to trudne. Patrioci przeciwstawiają się dążeniu Rosji i Niemiec do sprowadzenia naszej niepodległości do fikcji. Tylko te DWA państwa do tego dążą, to lista zamknięta. Bo tylko one mają do tego potencjał – agenturę, przekupione elity, media itp. Kto tę listę poszerza

Czytaj więcej...

Do szkół /w USA/ wprowadzany jest nowy, specjalny przedmiot. To "historia LGBT"!

Dzieci będą uczyć się na temat powstania lobby LGBT oraz historii aktywistów homoseksualnych. Taki przedmiot w przyszłym roku wejdzie do szkół na terenie stanu Illinois w USA.
To już 4 stan USA, który wprowadził "historię LGBT" dla dzieci. Oprócz Illinois, propagandowe lekcje odbywają się w Kalifornii, New Jersey oraz Kolorado. Wkrótce również dzieci z Maryland

Czytaj więcej...

Kuszenie Polski „dyrektoriatem” UE

W przemówieniu wygłoszonym w Berlinie 26 sierpnia z okazji rozpoczęcia 17. konferencji niemieckich ambasadorów szef MSZ Heiko Maas wezwał do „przyznania państwom, takim jak Hiszpania i Włochy na Południu oraz Polska na Wschodzie, większej niż dotychczas odpowiedzialności” za UE bez względu na to, kto w nich rządzi.

Czytaj więcej...

List hańby, list przeciw Polsce

Skandaliczny list b. polskich ambasadorów pokazuje rozpacz i panikę tych, którzy chcieliby widzieć Polskę słabą, podległą rosyjsko-niemieckim interesom. Bo to sojusz Polski ze Stanami Zjednoczonymi jest największym zagrożeniem zarówno dla Niemiec, jak i Rosji oraz ich zwolenników.

Czytaj więcej...

Staro-nowi w akcji

„Grupa byłych polskich ambasadorów wystosowała list otwarty do prezydenta Donalda Trumpa, który wkrótce przyleci do Polski. Piszą w nim o braku praworządności, opresjach politycznych, prześladowaniu mniejszości.”

Czytaj więcej...

Zatrute lekcje

Władze Poznania chcą uzupełnić zajęcia antydyskryminacyjne w szkołach o lekcje z seksedukacji Sprawa niestety nie jest nowa. W stolicy Wielkopolski były już dwa nabory na programy antydyskryminacyjne w poznańskich szkołach. – Teraz ma być trzeci

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.