Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje polecane

Polscy Sprawiedliwi odwiedzili żydowski Instytut Yad Vashem w Jerozolimie! Polacy stanowili najliczniejszą grupę, która ratowała Żydów przed unicestwieniem!

Instytut Yad Vashem, który powstał w 1953 r., poza upamiętnieniem sześciu milionów zamordowanych w czasie wojny Żydów, ma za zadanie uczcić Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, czyli tych którzy podczas okupacji niemieckiej narażali życie, aby ratować swoich żydowskich sąsiadów.

Czytaj więcej...

Imigranci bardziej skłonni do przemocy. NIEMCY \ Szef MSW Bawarii widzi zagrożenie w obcokrajowcach

Minister spraw wewnętrznych Bawarii Joachim Hermann oznajmił, że nowi imigranci w Niemczech mają większą skłonność do popełniania brutalnych przestępstw, czego dowodzą policyjne statystyki kryminalne. Odpowiedzią polityka CSU na tę sytuację jest m.in. konsekwentne karanie oraz deportowanie obcokrajowców, którzy złamali prawo.

Czytaj więcej...

Sensacyjny wyrok w Krakowie

Sąd Apelacyjny w Krakowie, wydał dziś precedensowy i sensacyjny wyrok. Nakazał Ringier Axel Springer Polska przeproszenie Krystiana Brodackiego na głównej stronie Onet.pl, w ramce wielkości 1 ekranu oraz zasądził na rzecz powoda

Czytaj więcej...

Cywilizacja śmierci funkcjonuje

Po raz kolejny, po wcześniejszym przypadku Charliego Garda i zeszłorocznej śmierci Alfie Evansa, brytyjscy lekarze podjęli decyzję o zakończeniu życia małego dziecka wbrew woli rodziców.
Mała Tafida Raqeeb ma zaledwie pięć lat i do niedawna była całkowicie zdrowa. W lutym 2019 r.

Czytaj więcej...

Zagłodzony w szpitalu

Wczoraj rano w szpitalu w Reims zmarł Vincent Lambert, skazany przez państwo francuskie na śmierć z głodu i pragnienia. Przez blisko 11 lat mężczyzna pozostawał w stanie minimalnej świadomości po tym, jak uległ wypadkowi drogowemu. Odbierał jednak sygnały z zewnątrz, samodzielnie oddychał, reagował na bodźce, a nawet płakał.

Czytaj więcej...

Liczne przestępstwa z nienawiści wobec chrześcijan w Polsce. Ordo Iuris alarmuje OBWE

Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie od lat bada zjawisko występowania przestępstw z nienawiści w Europie. Instytut Ordo Iuris już po raz piąty uczestniczy w międzynarodowym procesie sprawozdawczym by sygnalizować o nasilającej się wrogości względem chrześcijan. W ubiegłym roku w Polsce doszło do kilkudziesięciu tego typu przestępstw.

Czytaj więcej...

List otwarty w obronie Kuratora Oświaty

NSZZ „Solidarność” Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie wystosowało list otwarty, w którym związek staje w obronie Barbary Nowak, Małopolskiego Kuratora Oświaty.
Kurator od początku pełnienia swojej funkcji jest atakowana m.in. przez środowisko związane z „Gazetą Wyboczą”.

Czytaj więcej...

Dynamiczny Hamlet

"Hamlet" Wiliama Szekspira w reż. Tadeusza Bradeckiego w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Pisze Temida Stankiewicz-Podhorecka w Naszym Dzienniku. 

«Zasadnicze pytanie, które przy każdej inscenizacji dramatu Williama Szekspira jest stawiane, brzmi: kim naprawdę jest Hamlet oraz dlaczego popada w obłęd? I czy na pewno jest obłąkany, czy tylko udaje? A jeśli udaje, to w jakim celu?

Czytaj więcej...

Bogdan Dobosz -Twarde jądro UE przyspiesza integrację

Zacieśnianie współpracy francusko-niemieckiej nie jest niczym nowym. Dwa państwa pretendujące do bycia główną osią Unii Europejskiej postanowiły „przyspieszyć” integrację i współpracę. Ciężar gatunkowy tych krajów w UE, zwłaszcza po brexicie, oznacza konkretne konsekwencje dla reszty państw unijnych, w tym i Polski.

Czytaj więcej...

Wspaniała służba kontra czerwony makaron

Wojskowe Powązki to dramatyczny symbol naszej trudnej historii. Oto w ostatniej partii nekropolii, w której trwały prace poszukiwawcze, groby strażników komunistycznego porządku w Polsce stoją na masowych mogiłach ich ofiar. Najbardziej przeraża fakt, że na przestrzeni ostatnich lat nie znalazł się nikt z przedstawicieli komunistycznego reżimu, kto chciałby ujawnić tajemnice pochówków Wyklętych.

Czytaj więcej...

Będzie prowokacja na Marszu Niepodległości?

„Tęczowa ekipa na Marszu Niepodległości” – to żart czy prowokacja? Powstała na jednym z mediów społecznościowych grupa pod taką nazwą skupiła już zainteresowanie wieluset osób. Z jednej strony zapowiada udział w corocznym masowym wydarzeniu organizowanym przez środowiska narodowe, z drugiej – ubliża części uczestników marszu.

Czytaj więcej...

"Polski dziennikarz kontra niemiecka 'wrażliwość'". Witold Gadowski pozwany przez Ringier Axel Springer

Dziennikarz śledczy i publicysta Witold Gadowski poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że został pozwany przez zagranicznego wydawcę Ringier Axel Springer za naruszenie dóbr osobistych. "Polski dziennikarz kontra niemiecka "wrażliwość osobista" - skomentował redaktor. Pierwsza rozprawa już 23 listopada.

Czytaj więcej...

Sztuczna inteligencja utrudni walkę z hakerami

Hakerzy mogą już programować narzędzia opierające się na sztucznej inteligencji. Nowa generacja programów opartych o sztuczną inteligencję może być zbudowana w taki sposób, by złośliwe oprogramowanie pozostawało bezczynne aż do momentu, w którym osiągnie ściśle określony cel.

Czytaj więcej...

Belgia przystąpi do akcji „Różaniec do granic”

Kolejny kraj zorganizuje „Różaniec do granic”. 13 października o pokój, poszanowanie życia i odrodzenie wiary w swej ojczyźnie będą modlić się Belgowie. W Belgii różaniec do granic ma znaczenie szczególne, bo w 1932 i 1933 roku Maryja objawiła się tu na granicy z Francją, w Beauraing, i prosiła dzieci o modlitwę.

Czytaj więcej...

Wsparcie dla Mary

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka w Krakowie apeluje o modlitewne wsparcie Kanadyjki Mary Wagner. Intencją obejmijmy też adwokata, który ją broni w toczącym się przeciwko niej procesie. Kolejna rozprawa ma się odbyć przed sądem w Toronto 12 lipca br.

Czytaj więcej...

Irlandia za zabójstwem nienarodzonych

Większość Irlandczyków zagłosowała za uchyleniem ósmej poprawki irlandzkiej konstytucji zakazującej przerywania ciąży w większości przypadków. „To smutny dzień dla Irlandii”, „to tragedia o skali historycznej”

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.