Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje polecane

Grzegorz Górny o „Amoris laetitia”

O ile wykład w Bratysławie odbił się szerokim echem w katolickich mediach na świecie, o tyle niedostrzeżony został wywiad, jakiego Gerhard Müller udzielił słowackiemu portalowi postoj.sk. Opublikowana rozmowa jest interesująca m.in. z tego powodu, że

Czytaj więcej...

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr - Uderzyć w MKOL

Nie mogłem w tym roku uczestniczyć w warszawskich obchodach Święta Niepodległości. Oglądałem jednak znaczną część transmisji telewizyjnych. Oczywiście, tym co przykuło moją szczególną uwagę był Marsz Niepodległości. Z każdą minutą transmisji czułem jak rośnie we mnie duma.

Czytaj więcej...

Apel prezydium KEP: w kontekście 100-lecia niepodległości potrzebne jest prawne zabezpieczenie wolnej od pracy niedzieli

Niech integralnym elementem przyszłorocznych obchodów setnej rocznicy niepodległości Polski stanie się prawne i definitywne zabezpieczenie wolnej od pracy niedzieli, jako spoiwa umacniającego narodową wspólnotę – podkreślają biskupi z prezydium Konferencji Episkopatu Polski w wydanym we wtorek oświadczeniu.

Czytaj więcej...

Ostatnia nadzieja opozycji

Wybory u naszych zachodnich sąsiadów zgodnie z oczekiwaniami wygrała partia Angeli Merkel. I zgodnie z oczekiwaniami postanowiono wykorzystać to do przyłożenia Jarosławowi Kaczyńskiemu i powielania narracji o władzy, która chce nas wyprowadzić z Europy.

Czytaj więcej...

Kard. Nycz: Kościół popiera zakaz handlu w niedziele. „Argumenty przeciwników są czasem demagogią”

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz powiedział, że „argumenty przeciwników niedzieli wolnej od handlu czasem są demagogią”. Hierarcha przypomniał, że Kościół od zawsze strzeże świątecznego charakteru Dnia Pańskiego. Dodał, że nadal będzie apelował o niedzielę wolną od handlu, nawet jeśli politycy zdecydują się na kompromisowe rozwiązania.

Czytaj więcej...

Wybuch II wojny światowej

/.../ 1 września 1939 r. wojska niemieckie bez wypowiedzenia wojny przekroczyły o świcie na całej niemal długości granice Rzeczypospolitej, rozpoczynając tym samym pierwszą kampanię II wojny światowej. Osamotnione w walce Wojsko Polskie nie mogło skutecznie przeciwstawić się agresji Niemiec i sowieckiej inwazji dokonanej 17 września. Konsekwencją tej sytuacji stał się IV rozbiór Polski dokonany przez Hitlera i Stalina.

Czytaj więcej...

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr - Dwie Polski

Dwa obrazy medialne pokazywane w ostatnich dniach w stosunkowo niewielkim czasie.
Obraz pierwszy - manifestacje organizowane przez różne organizacje, złączone wspólnym celem. Celem, który wydawał się dotyczyć obrony dotychczasowego systemu sądownictwa, a tak naprawdę po raz kolejny był próbą obalenia polskiego rządu.

Czytaj więcej...

Ks. Isakowicz-Zaleski na Pielgrzymce Kresowian: imigranci? A dlaczego nie Polacy z Kazachstanu?

/.../ O potrzebie obrony godności Polski i polskiej racji stanu dyskutowali na Jasnej Górze uczestnicy 23. Pielgrzymki Kresowian i Towarzystwa Miłośników Lwowa. Zjazd od lat jest także okazją do przypominania i pielęgnowania pamięci o tragicznych losach wypędzonych, poległych i pomordowanych mieszkańców Kresów Wschodnich II Rzeczpospolitej.

Czytaj więcej...

Droga do zatracenia

Naprawdę bardzo chciałbym, aby w Polsce istniała odpowiedzialna za państwo, rozważna opozycja, która pokazuje alternatywną w stosunku do rządu, ale równie atrakcyjną dla obywateli, drogę, jaką mógłby podążać nasz kraj.

Czytaj więcej...

Siedem mitów o imigrantach

Tragiczny zamach w Manchesterze – najkrwawszy w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej od zamachu w Londynie w 2005 r. – skłania do powiedzenia otwarcie kilku prawd, rozwiania mitów i stereotypów, natrętnie powtarzanych przez wiele osób funkcjonujących w życiu publicznym Polski.

Czytaj więcej...

Abp Jędraszewski o katolewicy: apostolstwo nie może prowadzić do ustępstw w zasadach moralnych

Dużo zależy od tego, jak odnajdą oni swoje miejsce w Kościele – powiedział arcybiskup Marek Jędraszewski o środowiskach „Tygodnika Powszechnego” i „Znaku”. – Natomiast problemem jest autentyczny dialog. Dialog jest możliwy tylko wtedy, kiedy jasno zostaje określona tożsamość partnerów. Jest spotkaniem, którego celem jest dojście do obiektywnej prawdy

Czytaj więcej...

„Korona modlitwy dla Królowej Polski”

Pod takim hasłem na Jasnej Górze rozpoczynają się dziś główne uroczystości 3-majowe. Tegoroczne święto Królowej Polski jest wielkim wołaniem w intencjach naszej Ojczyzny i kolejnym ważnym etapem w przeżywaniu jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.