Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Materiały nadesłane

Za teksty tutaj zamieszczane odpowiadają wyłącznie ich autorzy!

Temida Stankiewicz-Podhorecka: Zamiast tragedii groteska

"Halka (wileńska)" Stanisław Moniuszki w reż. Agnieszki Glińskiej w Teatr Wielkim - Opere Narodowej w Warszawie. Pisze Temida Stankiewicz-Podhorecka w Naszym Dzienniku. Dobrze, że Opera Narodowa przywołała z niepamięci i wystawiła "Halkę" wileńską. Natomiast źle, że w takiej formule inscenizacyjnej. 

Czytaj więcej...

Fundacja Pro - prawo do życia informuje

/..../ Projekt naszej ustawy Stop Pedofilii poparło ponad 260 000 Polaków!
Dzisiaj oficjalnie zakończyła się zbiórka podpisów, którą od kwietnia prowadziliśmy w całej Polsce. Przed południem złożyliśmy podpisy w Sejmie, który teraz musi zając się naszym projektem w przeciągu najbliższych trzech miesięcy. 
Rzeczywista skala poparcia dla akcji jest jeszcze większa - kolejne podpisy wciąż do nas spływają i z pewnością będą napływać jeszcze przez wiele dni od jej zakończenia. 

Czytaj więcej...

Małgorzata Todd-Dzieli nas pamięć

/.../  W kwietniu obchodziliśmy, jak zwykle hucznie, kolejną rocznicę powstania w getcie warszawskim. Wiele lat zamilczania prawdy o powstaniu warszawskim przez żydokomunę i zastępowania go tym epizodem z getta miało zaowocować powszechną niepamięcią o heroicznym zrywie Polaków przeciw trwającej okupacji niemieckiej i przyszłej, wieloletniej, sowieckiej. Po utworzenia Muzeum Powstania Warszawskiego przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego sytuacja  trochę się zmieniła, ale

Czytaj więcej...

Protestuję. Żądam. Proszę.

W Kościół katolicki i katolików w Polsce uderza się nagminnie kłamstwem, insynuacjami, manipulacją. Jedynie intensywność tych uderzeń zmienia się w różnych okresach, ale nie ustaje. Celem tych ataków jest zawsze naruszenie naszej godności i wiarygodności. W ostatnim okresie jednak dochodzi do bezprecedensowych, napastliwych wystąpień na forach publicznych.

Czytaj więcej...

Zaproszenie otrzymane z IPN

Szanowni Państwo, załączam nadesłane z Instytutu Historii UŁ zaproszenie na wykład goszczącego w przyszłym tygodniu w Łodzi Dietera Schenka, b. dyrektora niemieckiej policji kryminalnej, badacza dziejów narodowego socjalizmu i kwestii odpowiedzialności karnej za zbrodnie popełnione przez Niemców w Polsce w czasie II wojny światowej.

Czytaj więcej...

Fundacja Pro - prawo do życia informuje

Proaborcyjne media donoszą o "pladze antyaborcyjnych samochodów" w Warszawie!
"W zeszłym roku w Warszawie praktycznie każdego dnia po ulicach jeździły nietypowe ciężarówki. Całe oklejone drastycznymi zdjęciami martwych lub rozszarpanych płodów. Z hasłami "Aborcja zabija"."

Czytaj więcej...

Korespondencja od PCh24

/.../ Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi (J 15, 18-20) – tak Pan Jezus zapowiedział prześladowania Swoich uczniów. Słowa Syna Bożego wypełniają się na naszych oczach. Aktualność przesłania z Ewangelii dobitnie pokazały wydarzenia z Wielkiej Niedzieli. Właśnie wtedy, w tym „dniu radosnym, pełnym chwał”, islamscy terroryści zaatakowali na Sri Lance.

Czytaj więcej...

List od Reduty Dobrego Imienia - Polskiej Ligi Przeciwko Zniesławieniom

Szanowni Państwo! Protestujemy przeciwko skandalicznym tezom głoszonym przez Martina Gaka. Wysłaliśmy list do pani redaktor Deutsche Welle w sprawie tego oszczerstwa. Martin Gak twierdzi, że Polska była krajem kolaborantów i morderców Żydów. Dalej napisał, że Marsz Niepodległości był zdominowany przez neonazistowskie grupy. Poniżej prezentujemy polską wersję listu:

Czytaj więcej...

Fundacja Pro - prawo do życia informuje i prosi o wsparcie

/.../W ostatnim czasie w liberalnych mediach opublikowano szereg artykułów, podyktowanych przez aborcyjne lobby:
- "Coraz więcej Polek nie może znaleźć szpitala, który wykona legalną aborcję."
- "Coraz trudniej o legalną aborcję. Szpitale odmawiają wykonywania zabiegów."
- "Coraz gorszy dostęp do legalnej aborcji w Polsce. Szpitale odmawiają kobietom zabiegu. Lekarze zasłaniają się klauzulą sumienia."

Czytaj więcej...

Mamy, co świętować…

W przedostatni weekend odbył się XIII Światowy Kongres Rodziny w pięknym mieście Werona, w północnych Włoszech. CitizenGO było partnerem tego wydarzenia i odegrało w nim główną rolę. Impreza była wspierana przez ponad 30 publicznych i prywatnych organizacji i instytucji, w tym władze Werony, lokalne administrację rządową i włoskie Ministerstwo Rodziny.

Konferencji przyświecało motto “Wiatr zmian: Europa i światowy ruch na rzecz rodziny”. Podczas trzech dni ponad 800 osób dyskutowało o wyznaczaniu nowych kierunków działania, o stawaniu dziś w obronie życia i rodziny. Wydarzenie było też obserwowane przez niemal 200 przedstawicieli mediów z całego świata.

Czytaj więcej...

Konwencja Koalicji Europejskiej, czyli nic nowego

MARATON PRZEDWYBORCZY \ Mamy tolerancję, żar i uśmiech, więc nie pytajcie nas o program
Nie wiedzieć czemu Koalicja Europejska swoją zeszłotygodniową konwencję rozbiła na dwie części. W czwartek poznaliśmy zbiór punktów, które trochę na wyrost określono programem, i wysłuchaliśmy wystąpień liderów, w sobotę natomiast znów mieliśmy okazję usłyszeć jej szefów, a także jedynki z list KE.

Czytaj więcej...

Lobbingowa wojna o prawa autorskie

W ramach kampanii do Parlamentu Europejskiego oraz do Sejmu i Senatu powinniśmy zapytać polityków, w jaki sposób wyobrażają sobie implementację Dyrektywy o prawach autorskich, zwanej przez przeciwników „ACTA 2”  - pisze Patryk Gorgol w komentarzu eksperckim NK

Czytaj więcej...

Warszawski Protest Rodziców przeciw Deklaracji LGBT+

Protest organizowany jest jako odpowiedź na ostatnie działania prezydenta Warszawy w związku z podpisaną przez niego deklaracją „Warszawska Polityka Miejska na rzecz społeczności LGBT+”. Podpisana deklaracja jest niezgodna z konstytucyjnym prawem do wychowania dzieci według własnych przekonań oraz z obowiązującym prawem oświatowym

Czytaj więcej...

List specjalny od Klubu Jagiellońskiego

/.../ w minioną niedzielę miały w Gdańsku miejsce tragiczne wydarzenia. Zabójstwo prezydenta Pawła Adamowicza wywołało w nas ogromny żal i smutek z powodu zarówno samego aktu zbrodniczej przemocy, jak i sposobu przeżywania tej tragedii w przestrzeni publicznej.

Czytaj więcej...

Małgorzata Todd - Prawda w remoncie

/.../Zajmijmy się zatem czymś innym, na przykład sprawą najwyraźniej zaniedbywaną przez tych, którym powierzyliśmy nasze bezpieczeństwo, między innymi ekonomiczne. Polonia w USA walczy z antypolską ustawą 447.

Czytaj więcej...

Małgorzata Todd - Teatr w polityce

/.../ Dla jednych polskość jawi się jako prawość, innym kojarzy się z nienormalnością (Donald Tusk). Zarówno „prawość”, jak i „nienormalność” mogą stanowić pożądany wzorzec, do którego politycy zmierzają. To tylko dwa z możliwych scenariuszy politycznego teatru, który oglądamy ostatnimi czasy.

Czytaj więcej...

prof. Tadeusz Gerstenkorn - Radość z posługiwania

Już od dawna próbowano (zwłaszcza w Europie Zachodniej) usunąć ze świadomości społeczeństwa sens świąt  Bożego Narodzenia wprowadzając różne zastępcze, świeckie nazwy tych uroczystości, wprowadzając np.nazwę  „święta zimowe”. W Polsce zupełnie się to nie przyjęło i Boże Narodzenie było i jest w naszej świadomości,  obyczaju i w języku mocno zakorzenione, ale w innych językach już tak nie jest i daje się tą nazwą trochę manipulować.

Czytaj więcej...

Małgorzata Todd - Cel czy środek?

/.../ Czym są pieniądze – celem samym w sobie czy środkiem do osiągania celów? Logika podpowiada to drugie, a nachalna propaganda to pierwsze. Powszechnie wmawia się nam, że pieniądz jest dobrem najwyższym, bo poza nim nic więcej szczęścia dać nie może.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.