Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Ks.prof. Paweł Bortkiewicz TChr - Epizody i wydarzenia

Wydarzenie goni wydarzenie… To jedna z cech świata jako globalnej wioski.
Żonie pana prezydenta spadł but przy wsiadaniu do limuzyny w USA i niektóre media uczyniły z tego ważną wiadomość. Oczywiście, są wśród nas i tacy, którzy nie wykazują zainteresować obuwniczych w takiej skali. Ale i ci nie mogą narzekać na brak atrakcji.

Czytaj więcej...

Popatrz jak na człowieka

Rusza kampania broniąca prawa do życia każdego człowieka, bez względu na stan jego zdrowia, stopień sprawności czy fazę rozwoju prenatalnego. Z kampanią „Ecce homo. Oto człowiek. Każdy” startuje organizacja CitizenGO.

Czytaj więcej...

Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny informuje

 W czerwcu Główna Kwatera ZHP dopuściła praktykujących homoseksualistów do funkcji wychowawców dzieci i młodzieży. Pół roku wcześniej ZHP zorganizowało dla instruktorów harcerskich warsztaty prowadzone przez aktywistów homoseksualnych i seks-edukatorów, połączone z projekcją filmu propagandowego „kina LGBT”.

Czytaj więcej...

Za to wszystko, co dostaliśmy dobrego od polskich księży, odpowiemy milczeniem i bierną zgodą na taką podłość?

Cała prawda o Smarzowskim! Twórca „Kleru” w rozmowie z „Wyborczą” ujawnił swoje poglądy.
Czego można spodziewać się po dotykającym tematyki kościelnej filmie, którego reżyser deklaruje w rozmowie z lewicowo-liberalnym pismem znanym z antyklerykalnych fobii, że jest ateistą? Agresywnej indoktrynacji ideologicznej czy obiektywnego podejścia do tematu?

Czytaj więcej...

Igor Szczęsnowicz - Lekcja z 17 września

Wczoraj minęła 79. rocznica agresji sowieckiej na Polskę. Czy wyciągnęliśmy już wnioski z tej smutnej historii?
Wrzesień 1939 r. był najlepszym przykładem tego, że nasza naiwna wiara w aliantów i ich pomoc jest… właśnie tylko naiwna.

Czytaj więcej...

II Wojna Światowa. Nie tylko Niemcy

/.../  Dzisiaj obchodzimy 79. rocznicę zbrojnej napaści ZSRR na Polskę, będącą od 1 września w stanie wojny z Niemcami. Agresja ze strony ZSRR przypieczętowała IV rozbiór Polski.
 17 września 1939 r. ZSRR złamał polsko-sowiecki pakt o nieagresji, realizując tym samym zobowiązania zawarte w tajnym protokole do paktu Ribbentrop-Mołotow. Armia Czerwona w liczbie ponad 600 tys. żołnierzy dokonała agresji na terytorium Rzeczypospolitej bez wcześniejszego wypowiedzenia wojny, łamiąc zasady prawa międzynarodowego.

Czytaj więcej...

Kraków: lewacy zakłócili modlitwę i manifestację pro life. Perfidnie zaatakowali Kościół

Kilkunastu lewicowych działaczy zebrało się na Rynku Głównym w Krakowie, gdzie zakłócili modlitwę różańcową oraz manifestację pro life. W perfidny sposób zaatakowali słownie Kościół, oskarżając go o pedofilię. Lewicowi aktywiści zachęcali również do podpisywania wniosku o całkowity zakaz organizacji antyaborcyjnych pikiet.

Czytaj więcej...

Dorota Kania - Godność i honor

Doktor Jerzy Bukowski, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przytoczył relację pani harcmistrz prof. Krystyny Heskiej-Kwaśniewicz z bulwersującego zdarzenia, do jakiego doszło przy okazji obchodów rocznicy obrony wieży Spadochronowej w Katowicach we wrześniu 1939 r.

Czytaj więcej...

Bogdan Dobosz - Koło historii, czyli dobra zmiana

Historia zatoczyła koło i po niemal 70 latach wracamy do normalności. Chodzi o elity, które nadają ton życiu narodu. W czasach II wojny i po instalacji w Polsce komunistycznej władzy prawdziwe elity wytrzebiono, a niedobitków odsunięto od wpływów na społeczeństwo i głęboko przeorano. Życie nie znosi próżni, więc

Czytaj więcej...

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr - Logika myślenia

Niedawny list abpa Vigano stanowi niewątpliwie bardzo ważne wydarzenie. Nie chciałbym powielać komentarzy, które dane mi było już zaprezentować. Powiem najkrócej – od papieża oczekuję, by był ojcem, który miłuje mądrze, stawia wymagania i jest zawsze drogowskazem. Oczekuję też, by ten ojciec był święty

Czytaj więcej...

Leszek Galarowicz - W służbie przemysłu pogardy

Od ostatnich wyborów parlamentarnych i prezydenckich życie społeczno-polityczne w naszym kraju stało się areną bezwzględnej walki politycznej, w której jedna ze stron notorycznie manifestuje swoje poczucie wyższości. Po 1989 r. nie było zorganizowanego na tak szeroką skalę systemu, który zmierzałby wprost do zniszczenia przeciwnika politycznego.

Czytaj więcej...

Ryszard Czarnecki - Bohaterzy i oszczerstwa

Symboliczna zbieżność: w Warszawie cztery Polki otrzymały medal Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, a dzień wcześniej w Niemczech Federalny Trybunał Sprawiedliwości uznał, że można się dopuszczać kłamstwa oświęcimskiego i pisać o „polskich obozach śmierci”.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Tu będzie można znaleźć ostrzeżenia przed tendencyjnymi, bądź fałszywymi ujęciami rzeczywistości. Przejrzyjmy się. Zobaczmy, po ktorej stronie lustra jesteśmy ...

Kategoria w opracowaniu. Prosimy o cierpliwość.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.