Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Udało się! Mary Wagner nie trafi do więzienia!

Fundacja Pro - prawo do życia.
Pod zorganizowaną przez nas petycją <http://ratujdzieci.pl/uratuj-mary-przed-wiezieniem/>  w obronie Mary podpisało się w krótkim czasie ponad 31 000 osób. Wszystkie petycje, przetłumaczone na język angielski, trafiły bezpośrednio do sędziego prowadzącego sprawę.

Czytaj więcej...

Msza za generała „Gryfa”

Gen. Janusz Brochwicz-Lewiński w późnych latach życia codziennie modlił się żarliwie do Jezusa Miłosiernego. Wiele razy mówił, że dziękuje Panu Bogu za każdy dzień życia. Bardzo kochał życie.

Czytaj więcej...

Ks. bp Adam Lepa - Nie odpuścimy Polsce!

31 sierpnia 2017 r. Dla Polaków był to dzień ważny wręcz symboliczny. Najpierw dlatego, że związany z rocznicą powstania NSZZ „Solidarność”, ponadto było to w przeddzień 78. rocznicy napaści Niemców na Polskę. W następstwie rozpętania najstraszliwszej wojny w historii świata poniosło śmierć ponad 6 milionów Polaków.    
Tego właśnie dnia przemawiał w Parlamencie Europejskim Frans Timmermans

Czytaj więcej...

Stan oblężenia

Dawno już ojczyzna nasza nie była poddawana podobnej kanonadzie propagandowej. Przyzwyczailiśmy się do ujadania mediów czy ataków brukselskich harcowników w rodzaju Junckera i Timmermansa. Jednak kiedy zapiał kogut galijski – Macron i odezwała się „gruba Berta” w osobie Merkel, widać, że to nie żarty.

Czytaj więcej...

Prezydent i Premier do nauczycieli

Dobra szkoła musi być otwarta na uczniów, rodziców i nauczycieli. Ma łączyć i budować wspólnoty. Te wspólnoty za cel stawiają sobie przede wszystkim dobro ojczyzny. Ta nowa szkoła będzie otwarta, nowoczesna, ale będzie czerpała z polskiej i europejskiej kultury. Będzie przewodnikiem, będzie uczyła i wychowywała.

Czytaj więcej...

Grzegorz Górny - Ostrzeżenie przed „prorokami zagłady” i roztrzaskany ołtarz w kościele

Na Malcie, a konkretnie na należącej do tego państwa wyspie Gozo, wszyscy mówią teraz o jednym. A właściwie o dwóch wydarzeniach, jakie miały tam miejsce w ciągu zaledwie dziesięciu dni. Jedni wiążą je ze sobą, inni wprost przeciwnie – zaprzeczają temu. Jedni widzą w tym niezwykły znak, ostrzeżenie, które należy brać poważnie; inni

Czytaj więcej...

Podkategorie

Tu będzie można znaleźć ostrzeżenia przed tendencyjnymi, bądź fałszywymi ujęciami rzeczywistości. Przejrzyjmy się. Zobaczmy, po ktorej stronie lustra jesteśmy ...

Kategoria w opracowaniu. Prosimy o cierpliwość.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.