Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Modlitwa na wizji w TVP. Liberalno-lewicowe media W SZOKU!!!

W Wielką Sobotę w programie "Salon dziennikarski" w TVP Info goście, oprócz dyskusji na codzienne tematy, pomodlili się w studiu. Jeden z gości, ks. Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika "Idziemy", pobłogosławił koszyk wielkanocny, a prowadzący i goście odmówili krótką modlitwę. Portale takie jak natemat.pl czy OKO.press nie mogły sobie darować takiej "zniewagi".  

Czytaj więcej...

Wielka Sobota – czas ciszy i oczekiwania

Wielka Sobota jest ostatnim dniem Triduum Paschalnego. To czas ciszy i oczekiwania na zmartwychwstanie Jezusa. W kościołach przez cały dzień trwa święcenie pokarmów i adoracja Chrystusa złożonego do grobu.
Wieczorem rozpocznie się Wigilia Paschalna. W trakcie liturgii nastąpi poświęcenie ognia i wody chrzcielnej oraz odnowienie przyrzeczeń sakramentu chrztu. Wielka Sobota to dzień, w którym Pan Jezus przypomina nam o bardzo ważnej prawdzie naszej wiary.

Czytaj więcej...

Mocne słowa abp. Jędraszewskiego m.in. o lewackim hejcie! MUSISZ TO KONIECZNIE PRZECZYTAĆ!

Chrześcijanie są dziś kuszeni, by wydali wyrok śmierci na Chrystusa i Ewangelię - mówił w Wielki Piątek w Kalwarii Zebrzydowskiej metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Wskazał, że trwa walka z przejawami obecności Jezusa w świecie. Dowodzi tego m.in. fala lewackiego hejtu.
Metropolita podkreślił, że tylko prawda, którą jest Chrystus, może wyzwolić człowieka. Prosił, by ludzie nie ulegli kuszeniu współczesnego świata i każdego dnia mogli być prawdziwie wolni.

Czytaj więcej...

Kościoły same się nie niszczą

Ze zdumieniem słuchałem komentarzy francuskich dziennikarzy w pierwszych minutach pożaru katedry Notre Dame. Wszyscy mówili jednym głosem: ogień został zaprószony w trakcie remontu katedry. Obecna wersja jest taka, że przyczyną pożaru mogła być iskra ze spawarki. Nikt nie wspomina o tym, że pożar wybuchł parę godzin po wyjściu ostatniego robotnika z remontowanej bazyliki.

Czytaj więcej...

Jan Gać-Wielkanoc 2019 roku

”A LUD STAŁ I PATRZYŁ"
 (Łk 23,35)
                             
W takich słowach Łukasz Ewangelista  wyraził postawę tłumu zgromadzonego na Kalwarii, świadków krzyżowania Jezusa. Pięć wyrazów. Bardziej dosadnie już się nie dało. Aż trudno sobie tę scenę wyobrazić. A jeszcze trudniej zrozumieć zachowanie niemałego zgromadzenia.

Czytaj więcej...

Bogdan Dobosz-Ofensywa postmarksizmu

Po spaleniu katedry Notre Dame pojawiły się pytania, czy po tym zdarzeniu Francja się odmieni. Tymczasem lewicowi ideolodzy politpoprawności nie tylko nie odpuszczają, ale zaczynają się wręcz zbroić. W dniu pożaru paryskiej świątyni ministerstwo ds. równości kobiet i mężczyzn powołało Brygady Antydyskryminacyjne (BADI).

Czytaj więcej...

Adrian Stankowski-Nasza Pani z Paryża

Wieczorem w Wielki Poniedziałek, gdy świat obserwował, jak pożar pochłania katedrę Notre Dame w Paryżu i stawiał sobie pytania o metafizyczną wymowę tego wydarzenia, z pewnym zaskoczeniem stwierdziłem, że nie jestem zdziwiony, że zniszczenie tego symbolu chrześcijańskiej Europy było możliwe.

Czytaj więcej...

Abp Gądecki apeluje do Polaków o pomoc w odbudowie Notre Dame. Już ruszyła zbiórka

"Przez wiele godzin ważyły się losy serca Paryża, serca Francji i serca Europy. Poważnie zniszczona, ale ocalona paryska katedra, zjednoczyła w bólu i smutku miliony ludzi na całym świecie. Dziś jednoczy także nas, Polaków, inicjatywa wsparcia odbudowy katedry Notre Dame, rozumianej nie tylko jako symbol bezcennego dziedzictwa kulturowego Europy, ale również jako symbol chrześcijańskich wartości"

Czytaj więcej...

Benedykt XVI o przyczynach kryzysu Kościoła [PEŁNY TEKST PO POLSKU]

Amerykańska stacja EWTN opublikowała angielską wersję listu autorstwa Benedykta XVI, w którym obszernie przedstawia podstawy kryzysu jaki dotknął Kościół w sferze seksualnej. Zdaniem papieża emeryta, do przyczyn obecnych skandali zaliczyć należy m.in. odrzucenie tradycji na rzecz „nowocześnie pojmowanego Kościoła” czy idee seksualnej rewolucji lat ’60,

Czytaj więcej...

Adam Sosnowski:Watykan chce się pozbyć św. Jana Pawła II!

Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań – ponieważ ich uszy świerzbią – będą sobie mnożyli nauczycieli. Będą się odwracali od słuchania prawdy, a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom. Ty zaś czuwaj we wszystkim, znoś trudy, wykonaj dzieło ewangelisty, spełnij swe posługiwanie! (2. List do Tymoteusza)

Czytaj więcej...

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr-Za kogo umarł Chrystus?

Zdaję sobie sprawę z powagi tytułu niniejszej refleksji i ryzyka, jakie ta powaga niesie…
Zbliżamy się do Niedzieli Palmowej. W naszej tradycji świętowanie tej Niedzieli nieodłącznie wiąże się z poświęceniem palm. Palmy są pieczołowicie i często wręcz artystycznie przygotowywane. Zarówno w kraju, jak i za granicę.
Ale w zjednoczonej Europie sprawa nie jest taka prosta.

Czytaj więcej...

Temida Stankiewicz-Podhorecka:Judasz zamiast Jezusa

X Festiwal Nowe Epifanie w Warszawie. Pisze Temida Stankiewicz-Podhorecka w Naszym Dzienniku.
Odbywający się co roku - od dziesięciu lat - zawsze w okresie Wielkiego Postu, mający zresztą w nazwie "wielkopostny", Festiwal Nowe Epifanie to ten sam festiwal, który wcześniej nosił nazwę "Gorzkie Żale".

Czytaj więcej...

List Otwarty Pani dr Wandy Półtawskiej do wszystkich ludzi dobrej woli

 /.../ 13 i 14 kwietnia będziemy obchodzili 74 rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego dla kobiet KL Ravensbrück zlokalizowanego 80 km od Berlina.  Miejsce to naznaczone męczeństwem tysięcy kobiet z których najliczniejszą grupę narodowościową stanowiły Polki stało się w ostatnim czasie polem bezprecedensowego ataku Pani Insy Eschebach, dyrektor Muzeum KL Ravensbrück na wszelkie przejawy polskiej pamięci o ofiarach tego obozu.

Czytaj więcej...

Bp Adam Lepa - Nie podżegać do agresji

Najpierw krótkie wyjaśnienie tytułu tego tekstu. Jest on reakcją na bezradność niektórych autorów komentujących w mediach atak „ulicy” wymierzony w redaktor Magdalenę Ogórek. Głównym motywem agresji miało być spostponowanie znanej i cenionej dziennikarki. Akcja została zaplanowana i sprawnie wykonana.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Tu będzie można znaleźć ostrzeżenia przed tendencyjnymi, bądź fałszywymi ujęciami rzeczywistości. Przejrzyjmy się. Zobaczmy, po ktorej stronie lustra jesteśmy ...

Kategoria w opracowaniu. Prosimy o cierpliwość.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.