Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Tomasz Bieszczad-Teorie spiskowe

Otaczająca nas („coraz bardziej”) rzeczywistość nierzadko stawia przed oczami wydarzenia lub zjawiska zupełnie niepojęte na zdrowy, chłopski rozum. Człowiek zaczyna wtedy podejrzewać, że „jakieś siły” zawiązały – dla ich realizacji – sekretny spisek. Teorie spiskowe. Po pornografii, katastrofach żywiołowych, zdrowiu i ekscesach celebrytów – piąty, najczęściej wybierany temat w Internecie.

Czytaj więcej...

Ks. Prof. Paweł Bortkiewicz: Ponowoczesność dokonuje pożaru świątyni i biblioteki, wiary i rozumu

– Od jakiegoś czasu mówimy niejednokrotnie w publicystyce katolickiej, ale także poważnych debatach teologicznych o tak zwanej pentekostalizacji Kościoła. Najogólniej ujmując, to jest próba zerwania z wizją Kościoła instytucjonalnego, hierarchicznego, opartego na Tradycji katolickiej i zastąpienia go wizją Kościoła jako wspólnoty, coraz bardziej demokratyzującej się, podległej mechanizmom działania społecznego na wzór społeczeństw świeckich - mówi w rozmowie z Jakubem Pacanem ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Czytaj więcej...

Zakończmy przemoc aborcyjną

Pierwszym krokiem do położenia kresu wszelkim formom przemocy w społeczeństwie – czy to związanych z przestępczością, rasizmem czy też ubóstwem – jest zakończenie przemocy aborcyjnej, napisał arcybiskup Nowego Jorku, kardynał Timothy Dolan.

Czytaj więcej...

Tomasz Teluk-Kryzys na własne życzenie

Trzeba to jasno powiedzieć: za drastyczny wzrost cen energii jest odpowiedzialna Unia Europejska. Nie Rosja, nie zielone ludziki, tylko brukselscy urzędnicy, którzy od lat próbują narzucać całemu światu rewolucję ekologiczną. Najpierw protokół z Kioto, następnie porozumienie paryskie.

Czytaj więcej...

Ks.prof. Paweł Bortkiewicz TCh-Dwa sumienia i zdrada

Trudno nie odnieść się do ostatnich wydarzeniach ataku na Polskę w Brukseli. Na ten temat wypowiedziano już wiele słów. Uderza arogancja przedstawili brukselskiej władzy. Poraża łamanie zasad, na których zbudowana jest Unia, w tym zasady subsydiarności. Przeraża gwałcenie prawa a zatem pogwałcenie zasad demokracji.

Czytaj więcej...

Temida Stankiewicz-Podhorecka:Chopin wciąż niesie Polskę na wyżyny

Kiedy w połowie lat dwudziestych, zaledwie parę lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, pianista, kompozytor, pedagog Jerzy Żurawlew zainicjował w Warszawie powstanie Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, w którym młodzi pianiści z różnych krajów będą wykonywać utwory tego polskiego kompozytora pod okiem oceniającego ich jury, z pewnością nikt nie przypuszczał, że

Czytaj więcej...

Dziś wspomnienie św. Jana Pawła II

Kościół katolicki wspomina dziś w liturgii św. Jana Pawła II. Zmarły 2 kwietnia 2005 r. pierwszy w dziejach papież – Polak jest jednym z najszybciej wyniesionych na ołtarze wyznawców w czasach nowożytnych. Jego liturgiczne wspomnienie obchodzone jest 22 października od 2014 roku.

Czytaj więcej...

Mateusz Morawiecki w PE: 19 października zamordowano ks. Popiełuszkę. Niektórzy, którzy się tutaj wypowiadali, byli po tamtej stronie

– Dziś jest symboliczny dzień, ważny dla Polski. 19 października zamordowano ks. Jerzego Popiełuszkę. Solidarność i Solidarność Walcząca, której byłem członkiem, walczyła o wolność i demokrację, a niektórzy, którzy się tutaj wypowiadali, byli po kompletnie innej stronie. Myślę, że to też

Czytaj więcej...

Niezmiennie za Macierewiczem

Gdy w lipcu 2010 r. Antoni Macierewicz został przewodniczącym zespołu zajmującego się Smoleńskiem, znajomy stwierdził, że to niedobrze, bo ten jego wizerunek... Spojrzałem mu w oczy i powiedziałem: „Każdy, kto uczciwie zajmie się Smoleńskiem, będzie miał za miesiąc równie zły wizerunek.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Tu będzie można znaleźć ostrzeżenia przed tendencyjnymi, bądź fałszywymi ujęciami rzeczywistości. Przejrzyjmy się. Zobaczmy, po ktorej stronie lustra jesteśmy ...

Kategoria w opracowaniu. Prosimy o cierpliwość.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.