Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Tomasz P. Terlikowski-Dramat naszych czasów

O tych ofiarach nikt nie mówi, o nich się milczy, ale co jakiś czas trzeba o tym przypominać. Za realizacją pięknych marzeń i pragnień posiadania dzieci kryje się dramatyczna liczba istnień ludzkich, które nazywane są „nadliczbowymi”, „zbędnymi”, zamrożonych w lodówkach ludzkich embrionów. Ich liczba

Czytaj więcej...

Nie pozwolimy na agresję

Odrzucenie systemu wartości, walka z chrześcijaństwem, Kościołem katolickim, rodziną, patriotyzmem – to jest to, co łączy bolszewickich barbarzyńców i ich ideologicznych, neomarksistowskich spadkobierców

Czytaj więcej...

Polska zawsze wierna

- Polska zawsze wierna - przypomniał na Jasnej Górze abp Jan Romeo Pawłowski, specjalny delegat papieża Franciszka na uroczystości Wniebowzięcia, które w tym roku są kolejnym etapem roku jubileuszowego stulecia wznowienia stosunków dyplomatycznych między Stolicą Apostolską a Polską.

Czytaj więcej...

Kaczyński: chcą się wedrzeć do naszych rodzin, do naszych szkół, do naszego życia. Musimy bronić rodziny

Są dzisiaj w naszym kraju tacy, którzy chcą się wedrzeć do naszych rodzin, do naszych szkół, do naszego życia. Musimy bronić rodziny, jej właśnie broni ks. abp Marek Jędraszewski – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas niedzielnego pikniku rodzinnego w Stalowej Woli (woj. podkarpackie).

Czytaj więcej...

Katowice: silna Polska

Dziesiątki tysięcy ludzi z Górnego Śląska, ale i z sąsiednich województw pociągami i samochodami podróżowały w Święto Wojska Polskiego do Katowic. Gdy jechałem do centrum, mijałem ludzką rzekę, wielu z biało-czerwonymi chorągiewkami. To znajomy widok. Skąd?

Czytaj więcej...

Marcin Wolski-Wysunięta reduta

Wszystkie wojny, a szczególnie te kulturowe, zaczynają się od walk o panowanie nad językiem. W wojnie, jaką społeczność LGBT wytoczyła normalnej reszcie, doprowadzono do wycofania przez WHO homoseksualizmu z listy chorób (czytaj: zboczeń). Jak ewidentna większość dała sobie narzucić opinie sprzeczne z wielowiekową praktyką czy księgami świętymi wszystkich religii?

Czytaj więcej...

Polska znowu staje się niezwykła

W 1920 r. Polska była na ustach całego cywilizowanego świata. Rajd bolszewików pod Warszawę mógł zmienić całkowicie historię Europy. Gdyby upadła Polska, Europę objęłaby czerwona zaraza, komuniści byli silni w Niemczech, we Francji i Włoszech. Wsparci

Czytaj więcej...

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr-Wojna o kobietę

Uroczystość wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny to absolutnie nadzwyczajna i ostateczna proklamacja godności człowieka, godności kobiety. Maryja – jak wyznajemy – z duszą i ciałem, czyli w całym swoim integralnym człowieczeństwie, została wzięta do nieba, do chwały wiecznej.

Czytaj więcej...

Pomoc z Nieba

Cud nad Wisłą 1920 roku był zwycięstwem na miarę triumfu pod Lepanto i wiktorii wiedeńskiej. Polska zatrzymała marsz bolszewików na Zachód i rozlanie się bezbożnego komunizmu po całej Europie.
Pod Warszawą, na polach Radzymina i Ossowa, pod Komarowem i nad Niemnem obroniliśmy świeżo odzyskaną niepodległość, wiarę katolicką i prawo do jej wyznawania. Rosyjski imperializm w czerwonych szatach doznał bezprzykładnej klęski.

Czytaj więcej...

Obrońmy Polskę

Polacy oczekują od rządzących natychmiastowych i konkretnych działań, które zastopują napór ideologii LGBT. Blisko 5 tysięcy wiernych zebrało się w sobotę pod Oknem Papieskim w Krakowie, aby zamanifestować w modlitwie swą solidarność z ks. abp. Markiem Jędraszewskim.

Czytaj więcej...

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr-Solidarność w prawdzie

Od kilku lat obserwujemy w życiu publicznym naszego kraju ekspansję tzw. teorii gender. Teoria ta w samym swoim rdzeniu zakłada opozycję płci biologicznej (bazującej na genetycznej strukturze człowieka) i tzw. "płci kulturowej", bliżej nieoznaczonego konstruktu, zawsze w znacznym stopniu zdeterminowanym przez kulturę, czynniki środowiskowe i religijne.

Czytaj więcej...

Temida Stankiewicz-Podhorecka:Grzmot Szekspira

Po kilkunastu latach oglądania rocznicowych przedstawień prezentowanych w Muzeum Powstania Warszawskiego 1 sierpnia (a widziałam chyba wszystkie spektakle) coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu o silnych "ciągotach" dyrektora MPW Jana Ołdakowskiego w stronę lewactwa. Dość spojrzeć, kogo pan dyrektor zaprasza do reżyserii i jakie spektakle są tu wystawiane.

Czytaj więcej...

Terror ideologii

Wobec ostatnich ataków na biskupów ostrzegających przed groźną ideologią LGBT głos zabrał ks. abp Stanisław Gądecki. „Szacunek dla konkretnych osób nie może jednak prowadzić do akceptacji ideologii, która stawia sobie za cel przeprowadzenie rewolucji w zakresie społecznych obyczajów i międzyosobowych relacji”– czytamy w wydanym wczoraj bardzo ważnym oświadczeniu.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Tu będzie można znaleźć ostrzeżenia przed tendencyjnymi, bądź fałszywymi ujęciami rzeczywistości. Przejrzyjmy się. Zobaczmy, po ktorej stronie lustra jesteśmy ...

Kategoria w opracowaniu. Prosimy o cierpliwość.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.