Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Jeszcze o Powstaniu Warszawskim

Prof. dr hab. W. J. Wysocki: Pojawiają się określenia mówiące, iż Powstanie Warszawskie było zbrodnią i że należałoby jego decydentów postawić przed sądem. To niezrozumienie polskiego interesu

Czytaj więcej...

Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych na sierpień – miesiąc abstynencji 2021

Kolejny już rok duszpasterski Kościół w Polsce poświęca prawdzie, że Eucharystia daje życie. Przyjmując z wiarą tę wielką tajemnicę gromadzimy się na świętej wieczerzy, aby słuchać Słowa Bożego i karmić się Ciałem i Krwią Zbawiciela. /.../ Niestety, także w naszej Ojczyźnie z wielkim niepokojem zauważamy, że dla milionów ludzi najważniejszym „pokarmem” stają się śmiercionośne substancje toksyczne lub nałogowe czynności, których powtarzanie prowadzi do śmierci.

Czytaj więcej...

Krzysztof Nagrodzki – Powstanie Warszawskie: „Polacy do broni!”

Każda kolejna rocznica Powstania Warszawskiego bohaterskich i tragicznych zmagań Polaków przynosiła nieraz spory o co do sensu podjęcia walki w Warszawie 1 sierpnia 1944 roku. Sięgając jednak do fragmentów wiedzy o tamtych czasach i wydarzeniach, przywołując relacje uczestników, świadków, historyków, można skonstatować, iż zryw ten nie mógł nie wybuchnąć.

Czytaj więcej...

Rozpoczęli walkę o wolność! 77 lat temu wydano rozkaz o rozpoczęciu Powstania Warszawskiego. Dumna stolica chwyciła za broń przeciw okupantom.

31 lipca 1944 roku, dowódca AK gen. Tadeusz Komorowski „Bór” podjął decyzję o rozpoczęciu 1 sierpnia 1944 roku powstania. „Po pięciu blisko latach nieprzerwanej i twardej walki prowadzonej w podziemiach konspiracji stajecie dziś otwarcie z bronią w ręku” – napisał w rozkazie do żołnierzy AK.

Czytaj więcej...

Ks.prof.Paweł Bortkiewicz TChr - Zdrada

Wraz z podniesioną przez pan ministra Czarnka kwestią wolności słowa w nauce, kilka miesięcy temu odezwały się liczne głosy w dyskusji. Mieliśmy do czynienia z nagonką na pana ministra, która w charakterystyczny sposób otwarcie możliwości wolnego wypowiadania się nazwała atakiem na wolność słowa.

Czytaj więcej...

Gabriele Kuby-Atak na godność osoby (tłum.Ewa M. Małecka)

Żyjemy w dziwnym świecie: stwierdzenie, że zostaliśmy stworzeni jako mężczyźni lub kobiety, może prowadzić do prześladowań społecznych i prawnych (jak w przypadku fińskiej posłanki do parlamentu Päivi Räsänen); w Parlamencie Europejskim większość deputowanych ogłasza nieograniczony dostęp do aborcji "prawem człowieka" (W raporcie Malticia); urzędnicy UE i media nie posiadają się z oburzenia, gdy państwo (Węgry) chroni dzieci i młodzież przed propagandą lgtb i pornografią. /.../

Czytaj więcej...

Bp Barron: „Imagine” Lennona to jedna z najgorszych piosenek wszechczasów

„Podczas ceremonii otwarcia Olimpiady w Tokio zabrzmiała jedna z najgorszych piosenek pop wszechczasów: Mówię o «Imagine» Johna Lennona, śpiewanej przez duży chór dziecięcy i całą masę gwiazd” – napisał w felietonie dla New York Post bp Robert Barron.
Nie chodzi bynajmniej o to, że biskupowi nie podoba się ogólnie twórczość Beatlesów czy w szczególności Lennona – wręcz przeciwnie, uważa się za ich wielbiciela. Nie chodzi również o stronę muzyczną utworu. Problemem jest tekst, który „jest zaproszeniem do moralnego i politycznego chaosu”.

Czytaj więcej...

Hagia Sophia może zniknąć z listy UNESCO

Trwa konflikt między tureckimi władzami a Komitetem Światowego Dziedzictwa UNESCO (WHC) w kwestii bazylik Hagia Sophia i Chora, które w 2020 roku, po ponad 85 latach funkcjonowania jako muzea, zostały zmienione na meczety. Choć Komitet wystąpił o zaktualizowanie statusu świątyń po dokonanych przekształceniach, Turcja nie zamierza wypełniać poleceń oenzetowskiej instytucji.

Czytaj więcej...

Skuteczna obrona katolików

Zaniechanie czynienia dobra lub przeciwstawiania się złu jest niekiedy gorsze od samego wyrządzania zła. Do zaistnienia zła przyczynia się też postawa „jakoś to będzie”. Jednym z głównych powodów braku skuteczności w zwalczaniu nasilającej się w naszym kraju fali antykatolickiego barbarzyństwa, czego efektem jest coraz większe rozzuchwalanie się jego uczestników, jest niewłaściwie sformułowany przepis o karaniu za obrażanie uczuć religijnych

Czytaj więcej...

Homoaktywista pochwalił skazanie ks. prof. Dariusza Oko. Celna riposta mecenasa Lewandowskiego z Ordo Iuris

Bart Staszewski – homoseksualny aktywista znany z fake-newsowej akcji przymocowywania do znaków drogowych tabliczek fałszywie informujących o rzekomych „strefach wolnych od LGBT” – pozytywnie przyjął informację o skazaniu w Niemczech księdza profesora Dariusza Oko. Dr Bartosz Lewandowski z Ordo Iuris przypomniał mu jednak, że powodem problemów kapłana jest artykuł w naukowym i recenzowanym periodyku na temat problemu krycia pedofilii w Kościele katolickim.

Czytaj więcej...

Bodakowski: ateizm to toksyczna ideologia niszcząca życie społeczne

W wydanej przez wydawnictwo Monumen (wydawcę miesięcznika Egzorcysta) książce „Bóg wygnany Ateizm i jego współczesne oblicza” ksiądz profesor Andrzej Zwoliński przedstawił to, jak toksyczna idea ateizmu, walcząc z katolicyzmem, niszczy życie społeczne.
Religia jest zjawiskiem powszechnym dla ludzi. Zjawisko wiary powszechnie występuje we wszystkich kulturach.

Czytaj więcej...

Lisiewicz: Przestępcze szczucie na „Gazetę Polską” przez b. sędziów Trybunału Konstytucyjnego

Byli sędziowie Trybunału Konstytucyjnego zaprotestowali przeciwko okładkowemu tekstowi Gazety Polskiej na temat sędziego Marka Safjana. Jako dumny autor tego artykułu dowiedziałem się, że sędziowie oglądając samą tylko okładkę, znaleźli w nim „kłamliwy akt”, fakty „przedstawiane w fałszywym świetle”, a nawet „oszczercze treści”. Wszystko to… bez przeczytania tekstu i sprawdzenia, jak ma się do niego okładka, bo artykuł

Czytaj więcej...

Podkategorie

Tu będzie można znaleźć ostrzeżenia przed tendencyjnymi, bądź fałszywymi ujęciami rzeczywistości. Przejrzyjmy się. Zobaczmy, po ktorej stronie lustra jesteśmy ...

Kategoria w opracowaniu. Prosimy o cierpliwość.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.