Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Ks.prof.Paweł Bortkiewicz TChr-Zza oceanu

Piszę te słowa jeszcze ze Stanów. Wciąż przeżywam piękne i bardzo cenne spotkanie z Panem Prezydentem w San Jose. Udział Pary Prezydenckiej we mszy świętej, w naszej, chrystusowców parafii w tym mieście jest wydarzeniem godnym zapamiętania. Także rozmowy z przedstawicielami Kancelarii Prezydenckiej i Ambasady. Oczywiście, przede wszystkim, cennym pozostaje przesłanie Prezydenta RP do Polaków. Przesłanie o pamięci i tożsamości. Z nich rodzi się nadzieja.

Czytaj więcej...

Piotr Lisiewicz-Czas na dumę z procesji

„Jak iść na procesję i nie zwariować” – gdy zobaczyłem ten tytuł na Onecie, pomyślałem, że to jakieś mądrości feministek czy antyklerykałów. [
Tymczasem okazało się, że autorem zdań „oblepiamy Go złotem, mimo że On czuje się w nim niekomfortowo” czy „zagłuszany Jego szept trąbami i piskiem sprzęgających głośników” jest jezuita o. Paweł Kowalski.

Czytaj więcej...

Temida Stankiewicz-Podhorecka: Zachować festiwal

«Gdy w ubiegłym roku na zakończenie XVIII Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu Bartłomiej Ostapczuk, dyrektor festiwalu, żegnając się z publicznością, powiedział: jak Opatrzność pozwoli i zdrowie dopisze, spotkamy się za rok. Bo niemal w ostatnim momencie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, po dramatycznym liście Bartłomieja Ostapczuka, a także listach od publiczności, sfinansowało wówczas festiwal.

Czytaj więcej...

Wildstein w tygodniku "Sieci": Studium chama. Próba poniżenia najświętszych symboli jest najbardziej jednoznaczną manifestacją

Pisząc, że nikogo nie obchodzi obrażanie katolików, Wencel mija się nie tylko z prawdą, ale ze zdrowym rozsądkiem. Akty profanacji z zasady mają obrażać, inaczej nie byłyby nimi. Uczucia katolików znajdują się w centrum zainteresowania tych, którzy próbują ich dotknąć. Inaczej działania takie traciłyby sens,

Czytaj więcej...

Prawdziwy i obecny. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Dziś ulicami polskich miast, miasteczek i wsi /przechodzą/ uroczyste procesje. Obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
„Boże Ciało” to potoczna nazwa tego święta. Uroczystość ta stwarza okazję do rozważania wielkiej tajemnicy wiary, którą jest Przenajświętsza Eucharystia. Jest też okazją do publicznego uwielbienia Chrystusa w Przenajświętszym Sakramencie.

Czytaj więcej...

Igor Szczęsnowicz-Edukacja degradacja

Wszystkie dzieci nasze są. A sprawa ich odpowiedniego wyedukowania powinna być również naszą wspólną sprawą. W końcu od tego, jak dobrze i wszechstronnie będą wykształcone i, co za tym idzie, z jaką skutecznością będą pracowały, zależą nie tylko nasze emerytury, lecz także, jakkolwiek to zabrzmiało, pomyślność naszej ojczyzny.

Czytaj więcej...

Zakazany marsz

Harcerze z ZHP skarżą się, że nie mogli w mundurach uczestniczyć w przasnyskim Marszu dla Życia i Rodziny
– Wiemy, że drogą nieoficjalną harcerze z Przasnysza dostali zakaz uczestnictwa w marszu. To odpowiedź na to, że utworzyliśmy specjalną petycję, w której domagamy się od władz ZHP zaprzestania promowania idei LGBT.

Czytaj więcej...

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr-Przekaz medialny

Zdaję sobie sprawę, że wchodzę na cienki, a nawet trzeszczący lód (swoją droga to porównanie w dobie ekstremalnych upałów może wydać się obrazoburcze). Niemniej, będę szedł tą drogą. Styczeń roku 2019 – w zamachu pospolitego bandyty, na oczach widzów przed sceną w Gdańsku i na oczach widzów telewizji zostaje dźgnięty śmiertelnie nożem Prezydent Gdańska.

Czytaj więcej...

Ks. prof. Dariusz Oko: duchowi dziedzice marksizmu znowu chcą mordować w Polsce księży

– W Polsce jest taki stan, że znowu zabija się księży. Wydawało się, że ze śmiercią księdza Popiełuszki, zabiciem trzech księży „na pożegnanie” przez komunę ks. Sylwestra Zycha, ks. Stanisława Suchowolca, ks. Stefana Niedzielaka – te czasy minęły, ale nie, wracają znowu. Znowu chce się mordować księży. Ci ideologowie genderyzmu, ateiści, są duchowymi dziedzicami marksistów i komunistów, którzy masowo mordowali ludzi

Czytaj więcej...

Fundacja Pro: Doszło do ataku na nasze biuro w Warszawie!

W czwartek ok. godziny 15:00 nieznani sprawcy zdewastowali nam drzwi wejściowe, oblewając je czerwoną farbą. Jej kolor dobrze symbolizuje cywilizację śmierci, którą reprezentowali napastnicy. /.../ Jesteśmy nieustannie atakowani i szykanowani a nasze mienie jest bez przerwy niszczone. Nasze działania przerażają zwolenników aborcji i lobby LGBT, ponieważ są skuteczne. Nasilenie agresji przeciwko nam wzrosło jeszcze bardziej w ostatnim czasie, z powodu ogólnopolskiej akcji Stop Pedofilii. Skala nienawiści rośnie z każdym dniem.

Czytaj więcej...

Temida Stankiewicz-Podhorecka: W kierunku farsy

Niejednokrotnie środowiska feministyczne starają się zawłaszczać sztukę Ibsena do swojego programu ideologicznego, interpretując ją jako obraz ukazujący wizerunek kobiety uprzedmiotowionej przez mężczyzn w tzw. kulturze patriarchalnej końca ubiegłego wieku.

Czytaj więcej...

Niemiecki rząd chce w końcu pomnika polskich ofiar II wojny w Berlinie

„Druga wojna światowa jest elementarnym składnikiem niemieckiej kultury pamięci. 80 lat po wybuchu wojny, 30 lat po pokojowych rewolucjach w Europie Środkowej i 15 lat po wstąpieniu Polski do UE rząd Niemiec pragnie wspólnie z Polską jeszcze intensywniej budować wspólną kulturę pamięci oraz pogłębić proces rozliczeń z niemieckim terrorem w Polsce” – oświadczył niemiecki rząd.

Czytaj więcej...

Fala nienawiści

Wpisy nawołujące do zabójstwa o. dr. Tadeusza Rydzyka czy podłożenia bomby pod Radio Maryja nie mogą pozostać bezkarne. Portale internetowe powinny bardziej skutecznie monitorować wpisy na forach w celu eliminacji z nich hejtu. Szczególnie wobec katolików, osób duchownych daje się zaobserwować fale nienawistnych wpisów.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Tu będzie można znaleźć ostrzeżenia przed tendencyjnymi, bądź fałszywymi ujęciami rzeczywistości. Przejrzyjmy się. Zobaczmy, po ktorej stronie lustra jesteśmy ...

Kategoria w opracowaniu. Prosimy o cierpliwość.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.