Publikacje członków OŁ KSD

Ewa Piątkowska: Zapis radiowej korespondencji z uroczystości w rocznicę śmierci sł. b. Jana Pawła II

2 kwietnia 2009 r. jak co roku już po raz czwarty Łodzianie spotkali się w Bazylice Archikatedralnej w pogodny wieczór po kilkudniowych olbrzymich wichurach na uroczystości związanej z odejściem do Ojca Niebieskiego sł. b. Jana Pawła II. Eucharystii w intencji wyniesienia do chwały ołtarza sł. b. Jana Pawła II przewodniczył ks. abp Władysław Ziółek, który w homilii porównał życie Papieża do pracy, ewangelizacji w różnych miejscach i czasie, posłannictwa i wiary Abrahama oraz spełniania jego powołania nawiązując do Ewangelii z tego dnia.
Z wielkim wzruszeniem i miłością łódzki ordynariusz wspominał o naszym przyszłym świętym. – Nie możemy stać się banałem, ale wzorem – stwierdził. Jego praca to II obowiązująca Konstytucja Polskiej Rzeczpospolitej – dodał. Zaznaczył i przypomniał licznie zebranym świętym, że „mieliśmy się stać ziemią szczególnego świadectwa o Jezusie Chrystusie.”
Metropolita łódzki zadał także pytanie: „Czy naprawdę nauczyliśmy się przez Papieża, że naród rośnie, gdy duch jego ciągle się oczyszcza? ‘
Następnie podczas adoracji NS poprowadzonej przez młodzież pod kierunkiem ks. Przemysława Góry nasi wierni mogli obejrzeć slajdy wyświetlone na ekranie z życia naszego ukochanego Papieża.
Młodzież zaintonowała również Apel Jasnogórski i poprowadziła procesję z krzyżem pod pomnik Ojca Św. J. P. II na placu przed łódzką katedrą, gdzie zapalonych było już setki zapalonych zniczy, do których dołączone zostały kwiaty przez przedstawicieli władz rządowych i samorządowych.
Po apelu o godz. 21:37 biły dzwony. Ks. abp Ziółek skierował jeszcze raz słowo do rzeszy wiernych przy pomniku. Przypomniał ze wzruszeniem m.in. o pobycie Ojca Św. J. P. II w Łodzi 13 czerwca 1987r. –co jest chlubą mieszkańców Łodzi do dzisiejszego dnia.
Swoją piękną refleksję zakończył modlitwą o rychłe wzniesienie do chwały ołtarza sł. b. Jana  Pawła II i  udzielił błogosławieństwa.

Ewa Piątkowska