Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Orban: Nie chcemy żyć w świecie postchrześcijańskim i postnarodowym. "Centrum UE przesuwa się do Europy Środkowej"

Nie chcemy żyć w świecie postchrześcijańskim i postnarodowym. I Węgrów, i Polaków utrzymała kultura chrześcijańska, jeśli z niej zrezygnujemy, to znikniemy — mówił Viktor Orban w rozmowie z Telewizją Polską.

Węgierski premier przekonywał, że Budapeszt nie chce nikogo zmuszać do przyjęcia światopoglądu Węgrów, ale nie chce, by to ich pouczano w tym zakresie.

/.../ Premier Orban jednoznacznie potwierdził podczas rozmowy z premierem Morawieckiem, że stanie po stronie Polski w sprawie art 7. „Będzie weto”
Uważam, że Polska i Węgry osiągają sukcesy, ponieważ budują na wartościach chrześcijańskich i narodowych.
— ocenił gość red. Krzysztofa Ziemca.

Zdaniem Orbana dzisiejszy spór w Europie jest równiez oparty o problem związany ze sprzeciwem wobec polityki migracyjnej, do jakiej dążył Berlin.

Kraje Europy Środkowej nie są żebrakami. Pieniądze przeznaczone na cele rozwojowe - znaczna ich część wraca do Europy Zachodniej. Wszyscy korzystają na polityce spójności, która leży w interesie Niemiec i Francji— mówił Orban, pytany o ewentualne kary dla Budapesztu i Warszawy w nowej perspektywie budżetowej UE.

Centrum UE przesuwa się na wschód, do Europy Środkowej — dodawał.

Viktor Orban w TVP: Węgry stają za Polską ws. procedury KE. „Zachód musi się przyzwyczaić, że kraje Europy Środkowej wzmocniły się”

autor: Zespół wPolityce.pl

za: https://wpolityce.plCopyright © 2017. All Rights Reserved.