Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Ważne słowa szefa rządu: „Chcę walczyć z antypolonizmem tak, jak skutecznie nasi żydowscy bracia walczą z antysemityzmem”

Coraz częściej spotykamy się z antypolonizmem i ja chcę z nim walczyć tak, jak skutecznie nasi żydowscy bracia walczą z antysemityzmem— powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki podczas debaty z okazji 50. rocznicy Marca ‘68 r.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Premier Morawiecki: „Marzy mi się, by nie rozbijać prawdy o Marcu ‘68 i by nikt nie zmuszał nikogo do przepraszania. Sprawcy są gdzie indziej”

Szef rządu podczas swojego przemówienia zaznaczył, że trzeba wyjaśnić historię Marca‘68, jakkolwiek jest ona skomplikowana. Mówił przy tym, że to komuniści – generałowie, którym dziś po latach odbierane są epolety – wypędzili Polaków polskiego pochodzenia z kraju.

Sprawcy są gdzie indziej i nie możemy jako Polacy po niemal 30 latach od odzyskania wolności, nie krzyczeć, że dzieje się niesprawiedliwość. Bo dzieje się ona wtedy, kiedy jedne ofiary traktują inne ofiary jako zbrodniarzy— mówił.

Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę, że zjawisko antypolonizmu.

Coraz częściej spotykamy się z antypolonizmem, i ja chcę walczyć z tym antypolonizmem tak, jak skutecznie nasi żydowscy bracia walczą z antysemityzmem— podkreślił szef rządu.

Bo nie tylko mają do tego prawo, my mamy obowiązek im w tym pomagać. Ale też mam nadzieję, że oni nam pomogą w walce z antypolonizmem— powiedział premier Morawiecki, który uczestniczy w środę w debacie pt. „Marzec ’68. Ogólnopolski Ruch Społeczny Przeciw Komunizmowi”.

ak/PAP/wPolityce.pl

za: https://wpolityce.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.