Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

...BYŚMY NAPRAWDĘ SPOTKALI JEZUSA ZMARTWYCHWSTAŁEGO!


Na Wielkanocne Święta różne otrzymujemy życzenia, ja pragnę przekazać te, które sam ongiś otrzymałem:

Może razem z Magdaleną płaczemy nad miłością, która zdaje się być jak umarła. Może gdzieś uciekła od nas radość i nie dostrzegamy, że oto rodzi się dla nas nowy poranek a Bóg daje nam wiosnę. Czy nie widzimy ?... Jezus przyszedł! Dziś wymawia nasze imiona tak, jak tylko ON jeden wypowiedzieć potrafi…

Może jak dwaj uczniowie z Emaus, śpieszymy gdzieś drogą życia. I właściwie już nie wiemy, po co to wszystko. Świat wokół nas biegnie, więc i my biegniemy, załatwiając tysiące spraw. A w sercu czujemy coraz głębszą samotność. Uciekamy w przeróżne radości a smutek wciąż się budzi, gdy wieczorem patrzymy w rozgwieżdżone niebo.

A Jezus powiedział, że życie ma sens. W Emaus Eucharystii Zmartwychwstały łamie dla nas CHLEB, by nam przywrócić radość. Weźmy, a ON da nam siłę, do odważnego podjęcia codziennego trudu. Zaznamy pokoju i poczucia sensu. Odkryjemy, jak wielką wartość ma nasze życie, każda jego godzina i minuta….

Nakarmy swe głodne serce

 
W CHLEBIE I SŁOWIE NAPRAWDĘ SPOTKAMY JEZUSA ZMARTWYCHWSTAŁEGO!

Może lęk ogarnia nasze serca. Czujemy się gorsi od innych, nieważna. Boimy się jak uczniowie zamknięci w Wieczerniku. Zdaje się nam, że zło i ciemność potężniejsze są od ŚWIATŁA   Nie lękajmy się ! Oto Zmartwychwstały przychodzi , by z mocą powiedzieć

– JA JESTEM ! ZWYCIĘŻYŁEM !  

On ofiarować chce nową nadzieję, radość, moc, byśmy szli naprzód, ucząc się prawdziwie kochać, służyć i przebaczać….

Więc życzmy sobie tego jednego:
 
PRAWDZIWEGO SPOTKANIA Z JEZUSEM ZMARTWYCHWSTAŁYM
    
OŁ KSD kn

Wielkanoc A.D. 2018    

Copyright © 2017. All Rights Reserved.