Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

ZWYCIĘSTWO!!! Asia Bibi uniewinniona!

/.../ cieszę się, że mogę dziś napisać do Państwa, by podzielić się wspaniałą wiadomością: kilkanaście godzin temu Sąd Najwyższy w Pakistanie uniewinnił chrześcijankę Asię Bibi od kary śmierci za rzekome bluźnierstwo i postanowił o jej uwolnieniu.

To wielkie zwycięstwo wszystkich ludzi dobrej woli, którzy przez lata czynili olbrzymie wysiłki, aby wesprzeć Asię Bibi i jej rodzinę przed sądem.
Państwo, jako aktywni sympatycy CitizenGO, oraz my, jako zespół CitizenGO, zrobiliśmy dla niej wiele:
•zebraliśmy razem z Państwem  blisko 700.000 podpisów pod petycjami o uwolnienie Asi i rozpowszechniliśmy je na całym świecie,
•pomagali Państwo CitizenGO w organizowaniu Kongresów WeAreN, podczas których gościliśmy Ashiqa (męża Asi Bibi) i Eishama (jej córkę) w Nowym Jorku (w siedzibie ONZ) oraz w Madrycie,
•umożliwili Państwo organizację spotkania rodziny Asi z papieżem Franciszkiem (Rzym, kwiecień 2015)
•wsparli Państwo wydanie filmu dokumentalnego "Uwolnić Asię Bibi", wyprodukowanego przez CitizenGO, który stał się materiałem dowodowym na poprzednich etapach procesu przeciwko Asi i przyczynił się do jej uniewinnienia,
•brali Państwo udział w naszej kampanii zbierania funduszy dla Asi, aby CitizenGO mógł udzielić bezpośredniej pomocy rodzinie i pokryć niemałe koszty prawne.

Za te wszystkie działania chciałbym Państwu z całego serca podziękować.

Bardzo Państwa proszę o udostępnienie dziś zwiastuna naszego filmu dokumentalnego "Uwolnić Asię Bibi", by radosna nowina o jej uwolnieniu mogła dotrzeć z Państwa ust do jak najszerszego grona Państwa znajomych.
Dzisiejszy dzień pokazuje, jak ważne są nasze wspólne akcje i jak wytrwałość i dążenie do celu potrafi przynosić sukcesy w sytuacjach, wydawałoby się, beznadziejnych.

Pomimo uniewinnienia, sytuacja w Asi i jej rodziny nadal nie jest łatwa: ekstremiści islamscy grożą jej śmiercią po uwolnieniu. Może się zdarzyć, że z tego powodu będzie zmuszona jednak nie opuszczać więzienia ze względu na swoje bezpieczeństwo.

Podczas jednego z naszych spotkań jej córka Eisham powiedziała nam, że cała rodzina chętnie przeprowadzi się do Hiszpanii. CitizenGO oczywiście bardzo chce pomóc im w ten sposób. Podobnie jak wielu innych odważnych i zupełnie wyjątkowych ludzi, którzy pomogli Asi i jej rodzinie i nadal to robią.

W tych godzinach planujemy, jak dalej możemy pomagać Asi Bibi i jej rodzinie. Uruchomiliśmy już pewne działania dotyczące zarówno bezpośredniej pomocy materialnej, utworzenia sieci kontaktów, oraz koniecznych działań dyplomatycznych.

Ale dziś jest dzień radości, dla Asi, jej rodziny oraz nas wszystkich, ludzi, którzy na całym świecie troszczyli się o nią i byli blisko niej w jej dramatycznej sytuacji!

Jeszcze raz, chciałbym podziękować za wszystko, co Państwo zrobili, aby działania CitizenGO były nie tylko możliwe, ale, jak pokazuje dzisiejszy dzień, skuteczne!

Paweł Woliński i cały zespół CitizenGO

P.S .: Jeśli chcieliby Państwo przyczynić się do dalszego wspierania Asi Bibi i jej losów po uwolnieniu, prosimy kliknąć tutaj:
http:go.citizengo.org

CitizenGO jest organizacją aktywnych obywateli,którzy bronią życia człowieka, rodziny i płynących z godności człowieka podstawowych wolności. Naszą działalność opieramy na chrześcijańskiej antropologii. /.../ Możesz też znaleźć nas na portalach Facebook lub Twitter.

                                                                                        ***

                                     Islamiści wściekli po uniewinnieniu chrześcijanki. Chcą ją publicznie powiesić

Decyzja o uwolnieniu Asi Bibi, chrześcijanki skazanej na śmierć za rzekomą obrazę proroka Mahometa, została bardzo ciepło przyjęta przez chrześcijan na całym świecie, jednak wśród muzułmanów wywołała prawdziwą furię. Radykalni islamiści wyszli na ulice, żądają cofnięcia decyzji sądu i grożą zamachem stanu. Jak na razie władze Pakistanu próbują tamować protesty, a wojsko apeluje o spokój. Czy rząd oprze się presji fundamentalistów?

Asia Bibi ostatnie osiem lat życia spędziła w celi śmierci czekając na wykonanie wyroku. Ostatecznie mocą decyzji pakistańskiego Sądu Najwyższego została uniewinniona ze stawianych jej zarzutów i ma opuścić więzienie. Dla chrześcijan w Pakistanie taka decyzja to prawdziwy cud.

– Dziękujemy bardzo za wsparcie i modlitwy. To nie byłoby możliwe bez waszych modlitw. Proszę, módlcie się dalej, ponieważ jesteśmy obecnie w większym niebezpieczeństwie niż kilka lat temu – powiedzieli po ogłoszeniu wyroku bliscy Asi Bibi.

Pakistańscy prawnicy przekonują, że decyzja sądu jest słuszna, a wątpliwości zawsze powinno rozstrzygać się na korzyść pokrzywdzonego. Innego zdania są radykalni islamiści, którzy nie mogą się pogodzić z wyrokiem.

– Nie akceptujemy wyroku sądu najwyższego w sprawie uwolnienia Asi. Zwracamy się do Sądu Najwyższego Pakistanu o ponowne rozpatrzenie sprawy i ustanowienie większej ławy apelacyjnej dla zwolenników prawa szariatu. Asia powinna zostać skazana – wskazał lider protestu Qazi Ahsan Ahmed, cytowany przez Radio Maryja.

Nastroje stara się tonować także wojsko.

– Dużo tolerujemy, ale nie pozwolimy na zaangażowanie wojska w sprawy natury polityczno-religijnej – powiedział generał-major Asif Ghafoor oficer prasowy paksitańskiej armii. Ghafor zaapelował do protestujących, aby nie odwracali uwagi armii od spraw naprawdę ważnych, takich jak walka z terroryzmem.

– Siły zbrojne wraz z resztą kraju zaangażowane są w wojnę, którą muszą wygrać – zauważył gen. Ghafoor. – Naszym jedynym celem jest długotrwały pokój, udało nam się go osiągnąć, ale nie możemy sprawić, by podżegacze naruszyli kruchą stabilność. Wciąż wiele pozostaje do zrobienia. Siły zbrojne mają nadzieję, że sprawa zostanie rozwiązana bez zakłócania spokoju – stwierdził, prosząc naród o zjednoczenie się dla dobra kraju.

Na skutek protestów radykałów Asia Bibi nie została jeszcze wypuszczona z więzienia. W chwili obecnej nie wiadomo, gdzie przebywa, ale można spodziewać się, że po odzyskaniu wolności wraz z rodziną wyjedzie z Pakistanu. Islamiści już domagają się jej śmierci, więc można spodziewać się, że po opuszczeniu zakładu karnego mogliby dokonać samosądu.

za:www.stefczyk.info

                                                                           ***

Więc jaka jest prawdziwa twarz islamu i islamistów?...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.