Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Abp Gądecki apeluje do Polaków o pomoc w odbudowie Notre Dame. Już ruszyła zbiórka

Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki zaapelował do Polaków o materialną pomoc w odbudowie katedry Notre Dame w Paryżu. Rozpoczęta została już zbiórka pieniędzy na konto, jak również akcja SMS-owa.

Jak zaznaczył w apelu abp Gądecki, ludzie na całym świecie z przerażeniem obserwowali zatrważający obraz płonącej katedry Notre Dame w Paryżu.

"Przez wiele godzin ważyły się losy serca Paryża, serca Francji i serca Europy. Poważnie zniszczona, ale ocalona paryska katedra, zjednoczyła w bólu i smutku miliony ludzi na całym świecie. Dziś jednoczy także nas, Polaków, inicjatywa wsparcia odbudowy katedry Notre Dame, rozumianej nie tylko jako symbol bezcennego dziedzictwa kulturowego Europy, ale również jako symbol chrześcijańskich wartości"– stwierdził hierarcha.

"Zwracam się więc najpierw do wszystkich Polaków z apelem o pomoc materialną w odbudowie katedry. Przekażemy ją za pośrednictwem akcji SMS-owej oraz przez dobrowolne wpłaty na konto Caritasu Polska, począwszy od Wielkiej Środy"– zaapelował abp Gądecki.
Nowe fakty ws. pożaru katedry Notre Dame. Prokuratura ujawnia szczegóły
/.../

Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski zwrócił się również do wszystkich ochrzczonych, zwłaszcza do tych, którzy w ostatnich latach zapomnieli o swoim chrześcijańskim powołaniu, aby na nowo odkryli Chrystusa i stali się Jego odważnymi świadkami.

"W paschalnym czasie przechodzenia z Chrystusem ze smutku do radości, z rozpaczy do nadziei, ze śmierci do życia, z serca błogosławię"– dodał.

Poinformował, że wpłaty można dokonywać na konto Caritas Polska 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384, z dopiskiem ODBUDOWA, oraz wysyłając SMS na nr 72052 o treści ODBUDOWA, koszt 2,46 z VAT. Jednocześnie abp Gądecki prosił, aby dziś o godzinie 18.50 rozbrzmiały dzwony we wszystkich katedrach w Polsce.

Pożar, który wybuchł w poniedziałek wieczorem w paryskiej katedrze Notre Dame, został ugaszony we wtorek rano. Francuscy strażacy walczyli z ogniem ponad dziewięć godzin. Z informacji służb ratowniczych wynika, że podczas akcji gaszenia płomieni rannych zostało dwóch policjantów i jeden strażak.
Eksperci mają swoją teorię dot. pożaru Notre Dame. Francuskie media: „Nadszedł czas pytań”

Czytaj również
Eksperci mają swoją teorię dot. pożaru Notre Dame. Francuskie media: „Nadszedł czas pytań”

Źródło: PAP, niezalezna.pl

za:https://niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.