Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Kościoły same się nie niszczą

Ze zdumieniem słuchałem komentarzy francuskich dziennikarzy w pierwszych minutach pożaru katedry Notre Dame. Wszyscy mówili jednym głosem: ogień został zaprószony w trakcie remontu katedry. Obecna wersja jest taka, że przyczyną pożaru mogła być iskra ze spawarki. Nikt nie wspomina o tym, że pożar wybuchł parę godzin po wyjściu ostatniego robotnika z remontowanej bazyliki.

Co ciekawe, francuska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania pożaru. Z góry zakłada, że był to przypadek. Tymczasem opinie, które pojawiają się w mediach społecznościowych, wskazują na to, że spowodowanie pożaru tak wielkiego budynku wymaga specjalistycznej wiedzy w zakresie pożarnictwa. Na razie nie wiemy, co się naprawdę stało, i osobiście wątpię, czy kiedykolwiek poznamy prawdę.

Jednak należy pamiętać, że według francuskiego ministerstwa spraw wewnętrznych w 2018 r. dokonano 872 ataki na kościoły, a w pierwszych dwóch miesiącach tego roku ta liczba zwiększyła się o 25 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego. Tydzień temu podpalono kościół Saint-Sulpice, drugą po katedrze Notre Dame największą świątynię chrześcijańską w Paryżu. To też był przypadek?

Ryszard Kapuściński

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.