Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Homorewolucja trwa

Jeśli ktoś zastanawiał się, o czym pisał Benedykt XVI w tekście poświęconym skandalom seksualnym w Kościele, gdy zwracał uwagę na to, że homokliki wdarły się do Kościoła, to wystarczy, żeby przeczytał najnowszy wywiad z kard. Josephem Tobinem.

Kardynał ten, uchodzący w amerykańskich mediach za człowieka Franciszka, jasno pokazał, że opowiada się po stronie homorewolucji w Kościele, i oznajmił, że ma nadzieję, iż język Katechizmu Kościoła katolickiego, którym opisuje on homoseksualizm, ulegnie zmianie. O co chodzi?

Odnosząc się do skłonności homoseksualnej, kard. Joseph Tobin oznajmił, że nie nazywa jej „obiektywnie nieuporządkowaną”. A gdy dziennikarz przypomniał mu, że to sformułowanie katechizmowe, hierarcha odparł: „To bardzo niefortunny język. Miejmy nadzieję, że w końcu język ten będzie mniej bolesny”. Wypowiedź ta uświadamia, że dla części katolickich hierarchów fundamenty antropologii biblijnej są nieakceptowalne. Zmiana języka w tej sprawie oznacza bowiem – i trzeba mieć tego świadomość – odrzucenie rzeczywistości.

Tomasz P. Terlikowski

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.