Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

PILNE! Nie będzie wizyty delegacji izraelskiej. MSZ odpowiada na doniesienia medialne: Strona polska podjęła decyzję o jej odwołaniu

W związku z dokonaną w ostatniej chwili przez stronę izraelską zmianą składu delegacji, która mogła sugerować, że rozmowy miałyby koncentrować się na kwestiach restytucji mienia, strona polska podjęła decyzję o odwołaniu wizyty izraelskich urzędników

- oświadczyło w niedzielę późnym wieczorem MSZ.

/.../

CZYTAJ TAKŻE: Premier w Sieradzu. Padły stanowcze słowa o roszczeniach wobec Polski: „Nie ma zgody rządu PiS na taką niesprawiedliwość”

W niedzielę po południu media izraelskie podały, iż w poniedziałek do Polski przybędą przedstawiciele izraelskich władz. Portal „Times of Israel” napisał, że do Warszawy - gdzie, jak zauważa, trwa sprzeciw wobec wypłaceniu odszkodowań Żydom, których rodziny straciły majątek w czasie Holokaustu - na „serię spotkań z przedstawicielami polskiego rządu” uda się izraelska delegacja pod egidą ministerstwa ds. równouprawnienia społecznego. Jak pisze portal, resort odniósł się do spotkań zaplanowanych w warszawie jako do „ważnego i bezprecedensowego politycznego osiągnięcia”.

W nawiązaniu do publikacji medialnych MSZ pragnie zdementować, że 13 bm. złoży wizytę w Warszawie izraelska delegacja na czele z panem Avi Cohen-Scali, dyrektorem generalnym Ministerstwa Równości Społecznej
— przekazało w oświadczeniu polskie MSZ.

Jak dodano w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej resortu „w związku z dokonaną w ostatniej chwili przez stronę izraelską zmianą składu delegacji, która mogła sugerować, że rozmowy miałyby koncentrować się na kwestiach restytucji mienia, strona polska podjęła decyzję o odwołaniu wizyty izraelskich urzędników”.

    Nie pozwolimy by ktoś próbował grać w kampanii wyborczej kwestią #restytucja i #Ustawa447. Jeszcze raz podkreślam - dla @pisorgpl sprawa roszczeń i mienia bezspadkowego jest sprawą zamkniętą. Takie roszczenia nie mają żadnego uzasadnienia ani moralnego ani prawnego-— napisał na Twitterze wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk.

autor: Fratria; Twitter

za: https://wpolityce.pl


***

Nareszcie! Ktoś musiał powiedzieć DOŚĆ tej lewej hucpie!
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.