Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Wojewoda lubelski nagrodził samorządowców walczących z ideologią LGBT

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek po raz kolejny wyraził swój stosunek do ideologii LGBT. Tym razem nagrodził samorządowców, którzy podejmują działania mające na celu walkę z homopropagandą i sprzeciwiają się jej promocji.

Przemysław Czarnek w ostatnich miesiącach kilkukrotnie zdecydowanie wypowiadał się na temat zagrożeń dla rodzin i społeczeństwa, płynących z promocji ideologii LGBT. To właśnie wojewoda lubelski podkreślał, że tzw. „małżeństwa homoseksualne” są niezgodne z konstytucją. Natomiast marsze środowisk LGBT nazywał wprost „promocją zboczeń, dewiacji i wynaturzeń”. Teraz wyraził uznanie wobec osób pracujących w samorządzie, które sprzeciwiają się promocji gender i LGBT.

Podczas spotkania z samorządowcami, wojewoda Przemysław Czarnek wręczył dyplomy i medale za przyjmowanie uchwał sprzeciwiających się ideologii LGBT. Przedstawiciel rządu w województwie lubelskim podkreślał, że homoseksualne idee uderzają w polską rodzinę.

– Troska o rodzinę jest troską podstawową i absolutnie elementarną. I wszystko, co widzimy, co się dzieje na naszych oczach, to wielkie, totalne uderzenie w jedność wspólnoty narodu polskiego. Jeśli szatan chce uderzyć w tę wspólnotę – uderza w rodzinę. Jeśli zniszczy rodzinę, zniszczy naród – podkreślał. Dodawał również, że promocja związków homoseksualnych jest niezgodna z konstytucją, która zakłada, że małżeństwo to związek jednej kobiety i jednego mężczyzny.

– Łażą po ulicach i krzyczą „konstytucja, konstytucja” nie widząc co jest w niej napisane i nie widząc, że tej konstytucji nie przestrzegało się od 1997 roku. Przez wiele lat nie dbało się o podstawową komórkę narodu, jaką jest rodzina – mówił.

Wojewoda nawiązał również do treści filmu Tomasza Sekielskiego pt. „Tylko nie mów nikomu”. Czarnek podkreślił, że nie ma „bardziej ohydnej zbrodni przeciwko dziecku jak zbrodnia pedofilii”. Dodał jednak, że to homoseksualizm jest główną przyczyną pedofilii w Kościele. – Jeżeli chcemy realnie działać w obronie rodziny i dziecka, to rozmawiajmy rzetelnie o tej zbrodni. Rzetelnie to jest wówczas, kiedy powiemy, jaka jest rola homoseksualizmu w tej zbrodni i dlaczego homoseksualizm jest główną przyczyną pedofilii w kościele – stwierdził podczas wystąpienia.

Wśród nagrodzonych przez wojewodę lubelskiego znaleźli się przedstawiciele powiatu świdnickiego, a także gminy Mełgiew, sejmik województwa lubelskiego, powiat rycki, miasto Świdnik, a także radni PiS oraz PSL.
 

za:www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.