Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Obrońmy Polskę

Polacy oczekują od rządzących natychmiastowych i konkretnych działań, które zastopują napór ideologii LGBT. Blisko 5 tysięcy wiernych zebrało się w sobotę pod Oknem Papieskim w Krakowie, aby zamanifestować w modlitwie swą solidarność z ks. abp. Markiem Jędraszewskim.

Słowa metropolity krakowskiego ostrzegające przed „tęczową zarazą”, czyli niszczycielską dla człowieka i Narodu ideologią LGBT, stały się przyczyną ogromnego ataku ze strony środowisk liberalno-lewicowych. Dlatego tak ważne jest okazanie wsparcia księdzu arcybiskupowi i pokazanie, że my, katolicy w Polsce, stoimy „murem za arcybiskupem”, jak głosiło motto sobotniego spotkania.

– Jako wierni świeccy musimy angażować się w obronę niesprawiedliwie atakowanych naszych pasterzy. Jesteśmy wdzięczni księdzu arcybiskupowi za odważne nazwanie zła złem i ostrzeganie nas przed zagrożeniem, jakie dla naszych rodzin i dzieci niesie ideologia LGBT – tłumaczy w rozmowie z nami historyk i reżyser Dariusz Walusiak, który wraz z żoną organizował sobotnie spotkanie. Podkreśla, że katolicy w Polsce oczekują od księży biskupów i kapłanów jasnego, stanowczego i odważnego mówienia o zagrożeniach ze strony nowego, tęczowego totalitaryzmu ideologicznego.

W kontekście obecności przedstawicieli rządzących na spotkaniu bardzo mocno wybrzmiało żądanie katolików świeckich skierowane do naszych władz: „My, polscy katolicy, żądamy od prezydenta, rządu, parlamentarzystów, sądów i prokuratury stanowczego przeciwstawienia się tym, którzy walczą z chrześcijaństwem, z Kościołem, z polską tradycją i moralnością! Którzy obrażają naszą Matkę Maryję, Królową Polski! Którzy walczą z polską rodziną! Którzy chcą deprawować nasze dzieci!”– czytamy w odezwie przyjętej na zakończenie spotkania przez aklamację.

Sławomir Jagodziński, Kraków

Artykuł opublikowany na stronie: https://naszdziennik.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.