Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Stań w obronie prof. Nalaskowskiego i podpisz apel w obronie wolności światopoglądowej

Centrum Życia i Rodziny uruchomiło akcję „Murem za Profesorem Nalaskowskim!”. Naukowiec z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu został poddany szykanom przez władze uczelni za krytykę organizacji LGBT i tzw. „marszów równości”. W akcję obrony wolności światopoglądowej naukowców można się włączyć podpisując apel na stronie muremzaprofesorem.pl

Centrum Życia i Rodziny kieruje apel do środowiska akademickiego w obronie wolności światopoglądowej oraz wzywa do niezwłocznego przywrócenia prof. Aleksandra Nalaskowskiego do pełni praw nauczyciela akademickiego. W szczególności podkreślono konieczność przywrócenia prof. Nalaskowskiemu prawa do prowadzenia zajęć dydaktycznych i badań naukowych. Podpis pod apelem można złożyć na stronie www.muremzaprofesorem.pl.

„Za stwierdzenia zawarte w swoim felietonie wybitny pedagog prof. Aleksander Nalaskowski został zawieszony w prawach nauczyciela akademickiego i wszczęto przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. To już kolejna sytuacja w ostatnich miesiącach, w której środowisko akademickie promuje ideologię LGBTQ, a zagłusza głosy krytyczne wobec roszczeń i działań tego ruchu. Jednocześnie nic nie wiadomo o jakichkolwiek konsekwencjach dla wykładowców wulgarnie wyśmiewających rodziny wielodzietne, mieszkańców wsi czy osoby chodzące do kościoła” – czytamy na stronie.

Kazimierz Przeszowski z Centrum Życia i Rodziny zwraca uwagę na to, że „Uniwersytet ze swej natury jest miejscem swobodnej debaty akademickiej, wolności słowa i prowadzenia badań naukowych, a tymczasem w wielu wypadkach uczelnie wyższe zostają zdominowane przez środowiska skrajnie liberalne czy wręcz neomarksistowskie i ich poglądy stają się „obowiązujące” dla całej społeczności akademickiej”.

Przedstawiciele Centrum Życia i Rodziny podkreślają, że prof. Nalaskowski w swoim felietonie, będącym zdaniem samego autora, aktem pewnej desperacji, pragnął m.in. zwrócić uwagę na problem narastającej presji środowisk LGBTQ na opinię publiczną w Polsce. Krytykę postulatów tych środowisk napiętnowano jako objaw „homofobii” i szerzenie „mowy nienawiści”.

Przypomnijmy, że prof. Aleksander Nalaskowski został zawieszony przez władz uczelni na trzy miesiące za publikację na łamach tygodnika „Sieci”. W swoim felietonie naukowiec nazwał uczestników tzw. Marszów Równości m.in. „nieszczęśnikami, których dopadła tęczowa zaraza”.

Komentując „zamieszanie” związane z tą publikacją stwierdził, że każdy ma prawo do krytyki LGBT. – Niedawno zrozumiałem, że żeby walczyć z ideologią LGBT trzeba użyć broni, której używa przeciwnik. Każdy ma prawo być zwolennikiem tej ideologii i głosić na jej cześć peany i piać z zachwytu, ale również każdy ma prawo do krytyki. Można też nie zgadzać się z moim felietonem, w którym świadomie użyłem języka, którego używa przeciwnik. Jeśli nie będzie głośnego sprzeciwu, to rzeczywiście Jasna Góra zostanie kiedyś zdobyta – powiedział prof. Nalaskowski w rozmowie z toruńskim dziennikiem „Nowości”.

za:www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.