Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Przypływ szczerości Sierakowskiego. Pieniądze na lewicę w Polsce pochodzą z zagranicy

Sławomir Sierakowski, lider Krytyki Politycznej wyznał, że 90 proc. dotacji jego stowarzyszenia pochodzi z zagranicy. - To nam zapewnia niezależność w Polsce. I bardzo dobrze, bo Kaczyński nam może skoczyć dzisiaj – przyznał na falach TOK FM.


Wyznanie lidera Krytyki Politycznej padło na falach TOK FM, podczas dyskusji na temat finansowania organizacji pozarządowych. Sławomir Sierakowski broniąc fundacji i stowarzyszeń przed zarzutami dotyczącymi braku transparentności, wyznał jak radzi sobie z omijaniem polskiego prawa.


Jak dodał, prowadząc organizacje pozarządowe od 15 lat doskonale wie, jak bardzo silne obostrzenia towarzyszą wydatkowaniu środków.


- Są bardzo silne ograniczenia dla organizacji pozarządowych w wydatkowaniu środków, na przykład na pensje. To jest bardzo trudno uzyskać. W mojej organizacji pracuje kilkadziesiąt osób i ogromna większość – 90 proc. dotacji, zawsze tak było, pochodzi z zagranicy. To nam zapewnia niezależność w Polsce. I bardzo dobrze, bo Kaczyński nam może skoczyć dzisiaj. Bardzo się z tego cieszę – powiedział Sierakowski.

za:www.pch24.pl/przyplyw-szczerosci-sierakowskiego--pieniadze-na-lewice-w-polsce-pochodza-z-zagranicy-,47633,i.html#ixzz4QxLoLglq

Copyright © 2017. All Rights Reserved.