Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Prokuratura reaguje na skandaliczną akcję na Facebooku!

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów postanowiła zająć się skandalicznym wydarzeniem, które przez pewien czas znajdowało się na Facebooku. Chodzi o wydarzenie „Mistrzostwa Polski w szkalowaniu papieża”.

Skandaliczne wydarzenie miało na celu obrażanie papieża-Polaka, św. Jana Pawła II. Na stronie wydarzenia pisano o wyłonieniu „mistrza”, a same „mistrzostwa” miały się odbyć w rocznicę śmierci ojca świętego, 2 kwietnia o 21:37. „Przewidziano nagrody rzeczowe oraz nagrody pocieszenia dla osób spoza podium” - można było przeczytać na stronie wydarzenia na FB.

Na stronie pojawiło się wcześniej wiele skandalicznych wpisów i obrazków dotyczących Jana Pawła II. W październiku sprawa została zgłoszona do prokuratury. Strona zniknęła już z Facebooka.

„Nasz Dziennik”, który poinformował o podjęciu kroków prawnych przez prokuraturę twierdzi również, że strona nie została zlikwidowana przez administrację Facebooka, a raczej przez jej twórców.

za:telewizjarepublika.pl/prokuratura-reaguje-na-skandaliczna-akcje-na-facebooku,41734.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.