Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

No proszę! Jest w sejmie partia, która nie chce repolonizacji mediówPrawo i Sprawiedliwość od dawna mówi o konieczności przeprowadzenia repolonizacji mediów. W poniedziałek po raz kolejny przypomniał o tym Jarosław Kaczyński. Jak się jednak okazuje, pomysł nie wszystkim się podoba – i nie chodzi wcale o przedstawicieli prasy. Przeciwnikami repolonizacji okazali się… politycy jednego z opozycyjnych ugrupowań.

– Polska jest jednym z niewielu krajów w Europie, gdzie nie ma ustawy o dekoncentracji mediów – zwrócił uwagę prezes Prawa i Sprawiedliwości w czasie poniedziałkowego spotkania w Warszawie.

Z kolei poseł PiS Barbara Bubula w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl stwierdziła, że „jeśli będzie trzeba, znajdzie się sposób na odbieranie gazet zagranicznym grupom medialnym”. – Trzeba zdać sobie sprawę, że jest to decyzja o charakterze strategicznym, tutaj nie ma na co czekać – podkreśliła.

Jednak zdaniem posłów Nowoczesnej, repolonizacja mediów jest… bardzo niebezpiecznym precedensem. W czasie konferencji prasowej Grzegorz Furgo z .N doniesienia o przyspieszeniu prac nad repolonizacją określił, jako „etap drugi, poważniejszy”. – Jak bardzo boli polityków PiS niezależność mediów, mogliśmy się przekonać w grudniu, kiedy była pierwsza próba wyprowadzenia niezależnych mediów z Sejmu – grzmiał. Poseł wyraził zaniepokojenie faktem, że „lada moment ukaże się ustawa, nad którą pracują dwa zespoły: pani poseł PiS Barbara Bubula a także Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego”.

– Będą wprowadzone zapisy, które będą pozwalały odebrać tytuły zagranicznym grupom medialnym – zmartwił się Furgo. – Jest to bardzo niebezpieczny precedens, bo chodzi tu przede wszystkim o rynek lokalny, który jest PiS-owi bardzo potrzebny do wyborów samorządowych – przekonywał.

Natomiast według jego partyjnej koleżanki Marty Golbik, dla PiS nie ma znaczenia, czy media w Polsce są w rękach „Polskich, Niemieckich, czy Węgierskich”. Jak oceniała, chodzi o to, żeby były uzależnione od partii rządzącej.

Jednak wspomniany już Furgo poszedł jeszcze dalej i zaczął straszyć dziennikarzy, zachęcając ich jednocześnie – a jakże! – do protestowania. – Boję się, że znajdziecie się szybko w innej rzeczywistości, jeśli nie będziecie protestować – uderzył w dramatyczny ton poseł od Ryszarda Petru.

za:niezalezna.pl/94296-no-prosze-jest-w-sejmie-partia-ktora-nie-chce-repolonizacji-mediow

Copyright © 2017. All Rights Reserved.