Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ziemkiewicz: Jak produkować fakenewsy? Wyborcza jest w tym mistrzem!

„Gazeta Wyborcza” /.../ pisze o „wątpliwej teczce „Bolka’”. To wręcz podręcznikowy przykład jak zrobić coś z niczego” – mówi Rafał Ziemkiewicz

w programie „Prosto w Oczy” na antenie Telewizji Republika.

„Naukowcy z Krakowa badający materiały z tzw. szafy Kiszczaka pominęli istotny dokument. Może on podważać wniosek, że donosy agenta „Bolka” pisał Lech Wałęsa – pisze /.../ „Gazeta Wyborcza”.

„Jak ktoś, kto nie ma dostępu do teczki, może zrobić jej ekspertyzę i podważać wyniki badań ekspertów, którzy zajmują się tym tematem i jako jedyni aktualnie mają do tego dostęp? – pyta Ziemkiewicz.

Publicysta zwrócił uwagę na mecenasa Widackiego, który rzekomo przedstawił prywatną ekspertyzę teczki TW Bolka i wynika z niej, że teczka ta albo jest sfałszowana albo błędnie zinterpretowana. Problem w tym, że Mecenas Widacki teczki nie widział na oczy.

„Może warto zbadać inaczej i może by się okazało i może byłoby coś nie tak – komentuje publicysta. „Trzeba mnożyć możliwości i zasiewać wątpliwości. To idealny przypadek zalewania czytelników fałszywymi informacjami” – dodał.

za:www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/ziemkiewicz-jak-produkowac-fakenewsy-wyborcza-jest-w-tym-mistrzem,20075071706#ixzz4gsMlykTl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.