Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

ONZ promuje aborcję jako... prawo człowieka

Komisja Praw Człowieka ONZ zaprzecza własnej misji i zamiast chronić ludzi, chce promować odbieranie życia. W swoim Komentarzu Ogólnym Komisja ta przygotowała nową interpretację tego, czym jest prawo do życia.Zaproponowano, by kraje, które są sygnatariuszami Międzynarodowej Konwencji w Sprawie Praw Obywatelskich i Politycznych... zapewniały bezpieczny dostęp do aborcji ,,w celu ochrony życia i zdrowia ciężarnej, w sytuacji, gdy ciąża donoszona do końca wywołałaby ból i cierpienie, szczególnie gdy jest efektem gwałtu lub czynu kazirodczego lub kiedy płód jest uszkodzony w stopniu śmiertelnym''. Dalej postuluje się, by nie stosować sankcji karnych ani w przypadku kobiet łamiących prawo, ani w przypadku lekarzy, którzy wbrew prawu dokonują aborcji.

Tymczasem w ten sposób Komisja Praw Człowieka ONZ uznaje prawo do aborcji - za prawo człowieka właśnie. Przeciwko postulatowi Komisji zaprotestowało 89 prawników, wśród nich Polacy, między innymi dr hab. Kazimierz Ujazdowski oraz prof. Andrzej Zoll.

za: www.fronda.pl/a/onz-promuje-aborcje-jako-prawo-czlowieka,100748.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.