Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Sprzeciw Nowoczesnej uniemożliwił potępienie skutków zbrodniczej rewolucji bolszewickiej

Posłowie Nowoczesnej odrzucili treść uchwały potępiającej ideologię komunistyczną i skutki zbrodniczej rewolucji bolszewickiej. Aby uchwała została przyjęta, poprzeć musiały ją wszystkie kluby parlamentarne.

Wyłamali się z tego tylko przedstawiciele środowiska Ryszarda Petru.

W związku z rocznicą wybuchu rewolucji bolszewickiej, posłowie mieli jednogłośnie przyjąć sejmową uchwałę potępiającą ideologię komunistyczną, a także jej skutki. Niestety inicjatywa została odrzucona, ponieważ sprzeciwili się temu posłowie Nowoczesnej. „Miała być uchwała potępiająca ideologię i skutki zbrodniczej rewolucji bolszewickiej, a była jedynie minuta ciszy i modlitwa za ponad 100 mln ofiar komunizmu. Wszystko przez klub Nowoczesna, który jako jedyny zablokował uchwałę” – napisał na Twitterze poseł ruchu Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski.

Z kolei posłanka Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Gosiewska zastanawiała się czy Nowoczesna sympatyzuje ze zbrodniarzami. „Miała być uchwała sejmowa przyjęta przez aklamację, ale Nowoczesna sprzeciwiła się. Nieznajomość historii czy sympatia dla zbrodniarzy?” – zapytała na Twitterze.

Zdaniem przedstawicieli Nowoczesnej, uchwała była niedopracowana, dlatego posłowie tego ugrupowania zdecydowali się odrzucić projekt. „Słaba to uchwała, mówiąca o lewactwie, zakłamujące historię. Ideologia zamiast pamięci historycznej. Bubel” – napisała Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca klubu. „Nie zamierzam wdawać się w pyskówki, uchwała była słaba, źle napisana i wrzucona w ostatniej chwili. Uwłaczała godności ofiar. Nie popieramy bubli” – dodała posłanka Nowoczesnej.

Ostatecznie parlamentarzyści uczcili pamięć ofiar komunizmu minutą ciszy.

Warto przypomnieć, że posłowie partii Ryszarda Petru chcieli uczcić rocznicę reformacji. Ci sami parlamentarzyści nie tak dawno protestowali przeciw upamiętnieniu przez polski Sejm setnej rocznicy objawień fatimskich. Rzekomo z powodu świeckości państwa. Jednak w przypadku rocznicy reformacji, owa „wartość” nie jest przeszkodą dla deklaracji polityków dotyczącej spraw religii.

za:www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.