Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Witold Gadowski dla PCh24.pl: reakcja na antypolski klip pokazuje słabość naszego państwa

Jeżeli nie potrafimy zidentyfikować ani samej antypolskiej kampanii, ani jej źródeł, to znaczy, że nasze państwo jest bardzo, ale to bardzo słabe, ponieważ już dawno powinien być przygotowany odpowiedni raport pokazujący inicjatorów, źródła, finansowanie i cele całej akcji wzmagania nienawiści wobec Polski i Polaków.

Taki raport powinien być publicznie dostępny dla każdego i przetłumaczony na niemal wszystkie języki – mówi w rozmowie z portalem PCh24.pl Witold Gadowski.

Jak ocenia Pan wypowiedzi, jakich w Polskim Radiu udzielili minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz i poseł PiS Jacek Sasin w sprawie filmu opublikowanego przez żydowską Ruderman Family Foundation? Pierwszy stwierdził, że Polska nie może reagować na każdy film, który się pojawi w internecie. Drugi zaś powiedział, że reakcja polskiego rządu na film, w którym pada sformułowanie „polski Holokaust” mogłaby „nakręcić” zainteresowanie tym filmem.

Na początku chciałbym podkreślić, że to co zrobiła Ruderman Family Foundation jest profesjonalnym klipem reklamowo-werbunkowym z bardzo precyzyjnie skonstruowanym przekazem. Jego celem jest wzbudzenie nienawiści do Polski i Polaków! Właśnie dlatego wykorzystano w nim postać starszego mężczyzny, którego przedstawia się jako jedną z ofiar cierpień niesionych podczas II wojny światowej Żydom przez Polaków.

W klipie z nienawiścią daje on do zrozumienia - wraz z innymi, głównie młodymi ludźmi, a nawet dziećmi - że Polacy są mordercami Żydów i nic tego nie zmieni. Celem tego zabiegu jest emocjonalny werbunek jak największej liczby odbiorców, a następnie wzbudzenie w nich nienawiści i pogardy dla Polski i Polaków.

Niektórzy komentują, że ten klip zawiera mowę nienawiści. To tylko część prawdy, ponieważ jest on pokazem, a nawet seansem nienawiści. Odpowiednie instytucje powinny rozpocząć odpowiednie czynności prawne, ponieważ filmik żydowskiej fundacji był i nadal jest rozpowszechniany także na terytorium Polski.
 
Lekceważenie tego, co zasugerowali wspomniani przez Pana politycy, jest mówiąc najdelikatniej, najmniej odpowiednią postawą.

 Dlaczego?

Ponieważ Ruderman Family Foundation jest powiązana z Open Society George’a Sorosa i wpisuje się w ciąg działań, który rozpoczął się wystąpieniem „Otwartego Dialogu” w Polsce z wezwaniem do przewrotu i stworzenia nowego, tym razem polskiego majdanu. Teraz zaś następuje wyraźnie zaprogramowane szczucie na Polskę. To nie są przypadkowe rzeczy, tylko starannie przygotowana kampania.
 

Jeżeli nie potrafimy zidentyfikować ani samej antypolskiej kampanii, ani jej źródeł, to znaczy, że nasze państwo jest bardzo, ale to bardzo słabe, ponieważ już dawno powinien być przygotowany odpowiedni raport pokazujący inicjatorów, źródła, finansowanie i cele całej akcji wzmagania nienawiści wobec Polski i Polaków. Taki raport powinien być publicznie dostępny dla każdego i przetłumaczony na niemal wszystkie języki.

 Jeżeli tego państwo nie robi, to popełnia ogromny grzech zaniechania i mówienie potem, że należy milczeć, ponieważ są to jednostkowe przykłady, jest kompletną bzdurą. Milczymy bowiem od trzydziestu lat wobec stale narastającej fali rasistowskiego antypolonizmu.

 To jest postawa niewolników. Ktoś na nas krzyczy, pluje, wzbudza przeciwko nam nienawiść, werbuje ludzi do szerzenia pogardy przeciwko nam, a my pozostajemy bierni i powtarzamy niczym zaklęcie, że nic się nie stało. Powtórzę: TO JEST POSTAWA NIEWOLNICZA! Tak nie postępują wolni ludzie świadomi swojej wartości.
 
Jestem zdziwiony postawami polskiego rządu, ponieważ wydawało mi się, że jednak nastąpiła jakaś jakościowa zmiana.

No właśnie! Rządzący podkreślają, że powołana została Polska Fundacja Narodowa...

Akurat o tej instytucji wolałbym się nie wypowiadać, ponieważ nie mam na jej temat nic miłego do powiedzenia. Szczerze mówiąc nie wiem, po co ją stworzono.

Moim zdaniem trzeba jednak zabrać głos w sprawie tej organizacji. Trwa atak na Polskę, jesteśmy szkalowani i oskarżani o zbrodnie i mordy dokonane przez innych. Za dwa tygodnie będzie rocznica Marca’68, a co robi Polska Fundacja Narodowa? Organizuje piknik wojskowy, przygotowuje śpiewnik patriotyczny i publikuje filmik, co do którego pojawiają się zarzuty, że nie jest jej dziełem...

Po pierwsze: na szczęście działania Polskiej Fundacji Narodowej i polskich władz wyręczają zwykli Polacy aktywni w internecie. To oni wykonują zupełnie za darmo ciężką pracę, której nie wykonują ludzie biorący za to pieniądze.

Po drugie: nie tworzy się narzędzi nie mając wyobrażenia, czemu mają one tak naprawdę służyć. Powołanie PFN tym właśnie było: sami przedstawiciele władz nie wiedzieli po co stworzono tę instytucję. Dopiero teraz próbują coś improwizować i określać jej zadania. To jest po prostu chore!

Najpierw powinno się określić założenia i cele, a dopiero potem stworzyć i ewentualnie zmodyfikować odpowiednie narzędzia, które będą służyć ich realizacji. Jeżeli tego nie zrobiono, to znaczy, że działano po omacku i skrajnie amatorsko.

Jeżeli ludzie zasiadający w PFN nie wiedzą po co zostali powołani, jeżeli ich wyobraźnia sięga co najwyżej zorganizowania pikniku i wydania jakiegoś śpiewnika, to znaczy, że mamy do czynienia z jakimś nieporozumieniem.

Polska Fundacja Narodowa jest instytucją strategiczną i powinna pełnić funkcje zarówno analityczne, jak i ofensywne, ponieważ ma spore fundusze i możliwości. Nic takiego się nie dzieje i należy to zmienić, co chyba każdy widzi!

Czy to jednak wystarczy, aby zatrzymać to antypolskie szaleństwo?

Mleko się rozlało 30 lat temu, a może nawet i więcej. Wtedy to zaczęto obrażać Polskę. Dziś budzimy się zszokowani mówiąc, że nas szkalują.

Nasza ojczyzna i nasi rodacy są oczerniani od wielu lat! Byliśmy i nadal jesteśmy szkalowani. Kolejne ekipy dyplomatyczne pozostawały wobec tego bierne przez kolejne kadencje i dzisiaj mamy tego efekty. Nie jest przecież tak, że rząd PiS-u wywołał kampanię nienawiści przeciwko Polsce. To nieprawda!

W ostatnim czasie po prostu my - Polacy - zaczęliśmy dostrzegać tę kampanię nienawiści w naszej ojczyźnie, ponieważ przez lata media i politycy bali się o tym mówić. Teraz to wszystko wyszło i Polacy nagle dowiedzieli się, że w świecie od kilkudziesięciu lat powtarza się antypolskie obelgi i kłamstwa. Jest ona uprawiana za pieniądze ludzi takich jak George Soros, za pieniądze niemieckie oraz pieniądze agresywnych środowisk amerykańskich Żydów.

To jest po prostu upokarzające dla Polaków, że jesteśmy w takim stopniu dezorganizacji wobec wojny, jaką wytaczają nam środowiska amerykańskich Żydów, którzy akurat za II wojnę światową powinni się jedynie wstydzić. Tak haniebnie jak oni nie zachowywali się nawet szmalcownicy, ponieważ oni przynajmniej za pieniądze potrafili czasem kogoś ocalić. Amerykańscy Żydzi zaś nie chcieli ocalić nikogo, nie chcieli wiedzieć o zagładzie współbraci w wierze.

Dzisiaj amerykańscy Żydzi nie mają żadnego prawa do wypowiadania się na temat II wojny światowej. Mogą jedynie posypać głowy popiołem.

Dziękuję za rozmowę.

Tomasz D. Kolanek

 
za: http://www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.