Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Marsz Wolności niebezpieczny dla dziennikarzy? Jeden z nich "dostał" kamieniem

Z jednej strony uśmiechnięte twarze, z drugiej rzut kamieniem. Twórcy satyrycznego kanału pyta.pl wciąż nie opublikowali swojego filmiku z powodu incydentu do jakiego doszło podczas sobotniego Marszu Wolności.

Jak tłumaczą - publikacja materiału opóźniła się ze względu na poszukiwanie człowieka, który rzucił operatorowi w twarz kamieniem. Na szczęście, jak opisują, ucierpiała jedynie kamera. - To chyba pierwszy przypadek kiedy w Polsce ktoś próbuje ukamienować dziennikarza na pokojowej manifestacji - tłumaczy jeden z vlogerów.

- Jeśli to czytasz i tak się składa jesteś znajdującym się na zdjęciu psycholem, będę wdzięczny za mail na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - chciałem się umówić na kulturalną rozmowę (niepubliczną i może być przez telefon jak wymiękasz) - dodał.

Na pytanie jednego z internautów, gdzie była policja, twórcy kanału odpisali że "my wiemy co robimy i jakie jest ryzyko. Co nie zmienia faktu, że chce typa namierzyć, żeby nie tworzyć wrażenia, że „luzzz”.

Internetowy kanał pyta.pl funkcjonuje w sieci od kilku lat. Jego twórcy przedstawiają się jako "antyestablishmentowa bojówka reporterska." Kanał ma w tej chwili 111 tysięcy subskrybentów w serwisie YouTube.


za:www.stefczyk.info

Copyright © 2017. All Rights Reserved.