Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Mocny list Piekarczyka do prezydenta Dudy

Kiedy Pan pozbawi ewidentnych zbrodniarzy i członków grup przestępczych stopni oficerskich i generalskich?

Bardzo proszę o informację, czy i jeśli tak, to kiedy i w jakim zakresie zamierza Pan podjąć inicjatywę pozbawiającą ewidentnych zbrodniarzy i członków grup przestępczych o charakterze zbrojnym stopni oficerskich i generalskich Wojska Polskiego - pisze do prezydenta Andrzeja Dudy, Paweł Piekarczyk.

Paweł Piekarczyk wysłał do Prezydenta Andrzeja Dudy mocny list ws. ustawy degradacyjnej. Pyta w nim prezydenta Polski, kiedy wreszcie prezydent pozbawi ewidentnych zbrodniarzy i członków grup przestępczych  stopni oficerskich i generalskich?

Oto list:

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda w miejscu.

W Wielki Piątek bieżącego roku powiadomił Pan opinię publiczną, o zgłoszeniu veta do tzw. Ustawy degradacyjnej. W ustnym uzasadnieniu przywołał Pan postać Kawalera Orderu Lenina, Bohatera Związku Sowieckiego gen. Mirosława Hermaszewskiego wskazując, że jego uczestnictwo w Wojskowej Radzie Ocalenia Narodowego miało inną naturę niż pozostałych członków WRON i że uchwalona przez Parlament Ustawa rzekomo pozbawiała członków WRON prawa do dwuinstancyjnego rozpatrzenia sprawy.

Pomijając fakty, że: 1. WRON została oceniona w duinstancyjnym postępowaniu przed Sądem jako organizacja przestępcza o charakterze zbrojym (co potwierdził również Trybunał Konstytucyjny),

2. uchwalona przez Parlament Ustawa w żaden sposób nie zamykała drogi przywołanego tu gen. Hermaszewskiego do dochodzenia przed Sądem, czy można uznać jego uczestnictwo we WRON za niebyłe,

Pańskie veto ochroniło natomiast przed utratą stopni wojskowych między innymi następujące osoby (wymieniam je tu z podaniem ochronionych przez Pana stopni wojskowych, a w niektórych przypadkach, wraz z przywołaniem wybranych „osiągnięć”):

- Konstanty Rokossowski, marszałek Polski;

- Michał Rola-Żymierski, marszałek Polski;

- Marian Spychalski, marszałek Polski;

- Mieczysław Widaj, pułkownik WP, sędzia stalinowski, ponad 100 wyroków śmierci – skazał m.in. mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszkę”, Bp. Czesława Kaczmarka i zatrzymał w areszcie gen. Augusta Fieldorfa „Nila”;

- Wacław Krzyżanowski, pułkownik WP, prokurator wojskowy – oskarżał m.in. Danutę Siedzikównę „Inkę”, żądając dla niej kary śmierci;

- Jan Hryckowian, podpułkownik WP – przewodniczący składu sędziowskiego, który wydał wyrok śmierci na rtm. Witolda Pileckiego;

- Helena Wolińska, podpułkownik WP, prokurator wojskowy;

- Czesław Łapiński, major WP, prokurator oskarżający rtm. Witolda Pileckiego;

- Zygmut Baumann, major WP, śledczy KBW oraz wielu, wielu innych.

W tej sytuacji trudno jest mi uwierzyć w szczerość Pańskich wystapień na pogrzebach Wyklętych Bohaterów, a wykonywane przez Pana gesty w rodzaju złożenia kwiatów pod ścianą straceń w Więzieniu Mokotowskim w rocznicę zamordowania rtm. Witolda Pileckiego pozostają dla mnie kompletnie niezrozumiałe.

Bardzo proszę o informację, czy i jeśli tak, to kiedy i w jakim zakresie zamierza Pan podjąć inicjatywę pozbawiającą ewidentnych zbrodniarzy i członków grup przestępczych o charakterze zbrojnym stopni oficerskich i generalskich Wojska Polskiego.

Ze względu na to, że sprawa zawetowanej Ustawy degradacyjnej w środowisku ludzi mi bliskich jest uważana za niezwykle ważną, niniejsze pismo do Pana Prezydenta kieruję jako list otwarty.

Paweł Piekarczyk

za:telewizjarepublika.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.