Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Jacek Liziniewicz - Zielony król jest nagi

Polskie Stronnictwo Ludowe wbrew temu, co mówi ich prezes, nie wygrało wyborów samorządowych. Nie sposób jednak nie zauważyć, że Władysław Kosiniak-Kamysz zachowuje się jak król bez skarbu, ziemi i nawet ubrania.

Trudno mówić bowiem o sukcesie, skoro ludowcy stracą marszałków w woj. lubelskim, świętokrzyskim, podlaskim i być może w mazowieckim. Jeżeli ta wiedza do nich nie dociera, to po prostu trzeba im to uzmysłowić. Najlepiej oddolnie, wyrzucając wszystkich urzędników związanych partyjnie z Polskim Stronnictwem Ludowym. Osobiście zacząłbym od tych, którzy postanowili zakłócić konferencję prasową ministra rozwoju Jerzego Kwiecińskiego kilka tygodni temu. Myślę, że wyrzuceni członkowie PSL, ustawiając się w kolejce do swoich kolegów posłów, przekonają ich, jaka jest prawdziwa skala sukcesu ludowców. Główną misją Prawa i Sprawiedliwości w najbliższych tygodniach jest uzyskanie władzy w urzędach marszałkowskich. Politycy prawicy, jak dla mnie, mogą podpisać nawet pakt z diabłem, aby zieloni baronowie stracili swoje stołki. Ludowcy mieli inne wyjście, ale wybrali wojnę z PiS. A partii rządzącej pozostaje tylko tę wojnę wygrać. Jeżeli się uda, to PSL już nie ma.
 
Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze
Źródło: Gazeta Polska Codziennie
za: https://niezalezna.pl

                                                                                             ***

To niepokojące - intelektualnie i duchowo - sformułowanie Autora: "/.../ jak dla mnie, mogą podpisać nawet pakt z diabłem, aby zieloni baronowie stracili swoje stołki ..." tworzy dylemat: Albo redaktor jest tzw. niewierzącym, albo nie...zastanawiającym się zbytnio nad tym co pisze...
Bo chyba nie celowo odtrąca część czytelników, nie traktujących Boga jako swoisty ,,element,, taktyki.

To zła droga. W konsekwencji. I z konsekwencją...

Chrześcijanom, katolikom nie uchodzi!  Ludziom poważnie myślącym nie uchodzi! W Gazecie Polskiej - nawet pośpiesznie codziennej - nie uchodzi Redaktorzy, nie uchodzi!
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.